Lizbon’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Lizbon’da nerede kalınır rehberi

Lizbon’da nerede kalınır? Portekiz‘in tarihi dokusunu modern detaylarla zenginleştirmiş olan başkenti Lizbon; yemek kültürü, mimarisi, gece hayatı ve festivalleri sayesinde Batı Avrupa’da mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler arasında gösteriliyor.

Tejo Nehri’nin Atlantik Okyanusu’na döküldüğü noktada yer alan kent, tarihi ve kültürel birikimine ek olarak ticari, siyasi, akademik hayatın merkezinde olması nedeniyle de yıl boyunca yoğun ilgi görüyor.

Kente ilginin yüksek olması, bütçe ve beklentilerine göre otel arayışındaki gezginlerin zihinlerini meşgul eden “Lizbon’da nerede kalınır?” sorusuna cevap bulmayı zaman zaman güçleştirebiliyor.

Bu durumdan yola çıkarak hazırladığım rehber aracılığıyla kentte konaklama yapılabilecek bölgelerin hangileri olduğunu, şehir içi ulaşım olanakları ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Otel Tavsiyesi: Lizbon’da nerede kalınır yazısı boyunca her bütçeye göre otel tavsiyeleri vereceğim ama hızlıca tavsiye isteyenler önerebileceklerim;
•Şehrin tarihi merkezinde, temiz ve nispeten ekonomik 3★ Rossio Garden Hotel,
•Gezilecek yerler ve ulaşım ağına yakın 4★ Lisboa Pessoa Hotel,
•Tercihini lüks ve kaliteden yana kullanmak isteyenlere 5★ Eurostars Das Letras.

Lizbon’da Nerede Kalınır?

Lizbon’da nerede kalınır harita konumları
Lizbon’da nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Lizbon’da konaklama yapabileceğiniz 4 bölge var. Bunlar:
•Gezginlerin ilk tercihi, şehrin tam merkezi olarak bilinen Baixa – Chiado,
•Labirenti andıran dar ve düzensiz sokakları ile ünlü Alfama,
•Hareketli Lizbon gece hayatını merkezi kabul edilen Bairro Alto,
•Restoranlar, barlar ve sanat galerileri ile dolu olan Principe Real.

1. Baixa – Chiado

Baixa Chiado Lizbon’da nerede kalınır

Kente seyahat eden gezginlerin genellikle ilk tercihi ve şehrin tam anlamıyla merkezi olan Baixa ile Chiado‘daki otelleri incelemeye, “Lizbon’da nerede kalınır?” araştırmanız sırasında siz de öncelik verebilirsiniz.

Zaten hem tesis kalitesi hem de diğer turistik olanaklar göz önünde bulundurulduğunda, bu iki yerleşim Lizbon’da ilk defa tatil yapacaklar ve kısıtlı süreye sahip olanlar için ideal profil sergiliyor.

Baixa’nın batısındaki Chiado, lüks mağazalara ve popüler kafelere ev sahipliği yapıyor. Tarihi dokusu ile gezginleri kendisine çekmeyi başaran yerleşim, Bairro Alto ve Baixa Pombalina arasındaki merkezi konumu nedeniyle konuklarına fazla çaba harcamadan kentin farklı yönlerini tanıma fırsatı sunuyor.

Tasarım, alışveriş ve gastronomi odaklı bir tatil planlayan çoğu gezgin, konaklama için kentin bu kesimini tercih ediyor. Yalnız belirtmem gerekir ki yerleşimdeki restoranlar fiyat seviyesi açısından kentin diğer bölgelerindekilere göre biraz daha yukarıda kalıyor.

Chiado’da ayrıca aralarında 1911’de kurulan Çağdaş Sanatlar Müzesi‘nin de bulunduğu çok sayıda kültürel cazibe noktası faaliyet gösteriyor. Bölgede 18. yüzyılda inşa edilmiş binalardan bazıları, günümüzde otele dönüştürülmüş durumda.

Chiado’ya göre biraz daha “downtown” havasında olan Baixa, tarihi bölgelere nazaran daha yeni ve planlı bir yerleşim görüntüsüne sahip.

Yerleşimin merkezindeki Rossio Meydanı, aynı zamanda kentin de kalbi sayılıyor. Gezi rotanızın başlangıç noktası olarak bu meydanı seçerseniz, popülaritesi yüksek Özgürlük Bulvarı‘na kolayca ulaşabilirsiniz. Alanın güney tarafına doğru yönelecek olursanız, nehir kıyısındaki mahalleleri gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

1755 depremi sonrası tamamen yenilenen Baixa’dan ayrıca Castelo, Alfama ve Barrio Alto’ya da kolayca gidilebiliyor. Dilerseniz kentin canlı atmosferini daha fazla hissetmek için yürümeyi tercih edebilir ya da metro, otobüs, tramvay seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Tarihi ve kültürel mekânlara ziyaretlerinizi tamamladıktan sonra alışveriş yapmaya sıra geldiğinde, Rua Augusta üzerindeki mağaza ve butiklere zaman ayırabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak Baixa sınırları içerisinde yerel mutfak kültürünü tanımanızı sağlayacak birçok restoran sizleri bekliyor. Bölgedeki yeme-içme mekânları arasında 1782’den beri faaliyette olan Martinho da Arcada Lisbon gibi köklü işletmeler de bulunuyor.

Kentin büyük kısmında ağır hasara yol açan 1755’teki deprem felaketi sonrası yenileme projesi kapsamında inşa edilen Baixa ya da Chiado’da konaklarken Lizbon’daki en iyi alışveriş olanaklarından yararlanabilir, bol bol manzara seyredebilir, kentin tarihini ve kültürünü yansıtan mekânlara yürüyerek rahatça ulaşabilirsiniz.

Tabii tüm bu olanaklar ile iç içe olmanın ortalama üstü bütçeyi gözden çıkarmak anlamına geldiğini de unutmamak gerekiyor.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ Rossio Garden Hotel: Booking.com puanı 8,6. Geçmişi 1900 yılına uzanan ve yakın zamanda yenilenen, güzel, kaliteli bir butik otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•3★ Hotel Lis – Baixa: Booking.com puanı 8,4. Praça do Comércio’ya ve Santa Justa asansörüne birkaç adım mesafede yer alan 3 yıldızlı, şehrin en popüler otellerinden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Lisboa Pessoa Hotel: Booking.com puanı 9,1. Lizbon’un merkezinde, Chiado’ya 200 metre uzaklıkta yer alan güzel bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ TURIM Terreiro do Paço Hotel: Booking.com puanı 8,3. Ticaret Meydanı’na 250 metre ve Terreiro do Paço Metro İstasyonu’na sadece 350 metre uzaklıkta yer alan şehrin en güzel ve popüler otellerinden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•5★ Corpo Santo Lisbon Historical Hotel: Booking.com puanı 9,5. Lizbon’da nerede kalınır, şöyle şehrin tam merkezinde, 5 yıldızlı lüks bir yer olsun diyenler için oldukça güzel bir seçenek. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Alfama

Lizbon’da nerede kalınır Alfama otelleri

Tarihi dokusu daha yoğun bir bölgede konaklamak size daha cazip geliyorsa, “Lizbon’da nerede kalınır?” sorusunun cevabını bulmak için kentin en eski mahallesi konumundaki Alfama‘ya odaklanabilirsiniz.

Sao Jorge Kalesi ile Tejo Nehri arasında kalan yamaca kurulu tarihi yerleşim, labirenti andıran dar ve düzensiz sokaklarında sakladığı kültürel hazineler aracılığıyla şehri yürüyerek keşfetmekten hoşlanan gezginlere eşsiz bir tatil deneyimi yaşatıyor.

İsmini Arapça “Al-Hamma” (Hamam) kelimesinden alan Alfama, 1755’te meydana gelen korkunç depremde zarar görmemiş ender yerleşim bölgeleri arasında sayılıyor.

Mahalle, bu sayede turistik açıdan ilgi çekici olmasını sağlayan otantik dokusunu günümüze taşımayı başarmış. Üstelik 1820’li yıllarda kentin bu kesiminde ortaya çıkan Fado müziği, zaman içerisinde bir kültürel değere dönüşerek yerleşime olan ilgiyi birkaç kat artırmış.

28 numaralı tramvayın rotası üzerinde yer alan Alfama, sadece kentin en eski ve kültürel açıdan en zengin bölgesi olarak anılmıyor. Yerleşim aynı zamanda konuklarına sunduğu eşsiz manzarasıyla da tanınıyor.

Nehir kıyısından yükselen bir yamaca kurulu mahallenin üst kesimlerine çıkıldıkça manzara daha da güzelleşiyor. Hatta bölgedeki en önemli turistik yapı olarak gösterilen Sao Jorge Kalesi‘nden kentin karşı yakasının ve nehrin eşsiz görüntüsünü izleme fırsatını kaçırmamak gerekiyor. Alfama’da ziyaret edebileceğiniz diğer önemli yapı ise görkemli Lizbon Katedrali.

Eğer bu bölgede dolaşırken fotoğraf makinenizi yanınıza alırsanız, yakalayacağınız çarpıcı görüntüleri ölümsüzleştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Fado kültürünü tanımaya yardımcı olacak yeme-içme mekânlarının varlığı, manzara ve otantik doku ile birleşince Alfama’yı cazip bir konaklama bölgesi haline getiriyor. Lakin bölge, bulunduğu konumdan dolayı bol miktarda yokuş içeriyor. Bu durum nedeniyle bazı gezginler zorluk yaşayabiliyor.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•Alfama – Lisbon Lounge Suites: Booking.com puanı 8,8. São Jorge Kalesi’ne 10 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde yer alan ve modern ve şık daireler ve odalar sunan güzel bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•Alfama by Lisbon Inside Out: Booking.com puanı 9,4. Lizbon’da nerede kalınır, şöyle manzaralı ve karakteri olan bir semtte, ev konforunda bir yer olsun diyenler için güzel bir alternatif. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•3★ Hotel Convento do Salvador: Booking.com puanı 9,2. São Jorge Kalesi’ne ve Sé Katedrali’ne sadece 6 dakikalık yürüme mesafesinde buluna ve eski bir manastırda hizmet veren güzel bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3. Bairro Alto

Lizbon turu Bairro Alto otelleri

Eğlence odaklı bir Lizbon tatili düşlüyorsanız, konaklama ihtiyacınız için hiç düşünmeden Bairro Alto otellerini incelemeye başlayabilirsiniz. Çünkü şehrin bohem ruhunu yansıtmakta rakipsiz sayılabilecek yerleşim, hareketli Lizbon gece hayatının merkezi olarak kabul görüyor.

Gündüzleri gayet sakin atmosfere sahip Bairro Alto, geceleri bambaşka bir yer haline geliyor. Eğer partilere katılıp sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek istiyorsanız, buradaki gece kulüpleri ve barlarda aradığınız ortamı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bairro Alto’da sadece parti odaklı eğlence mekânları bulunmuyor. Bölgedeki bazı barlar ve hatta restoranlar, Fado kültürünün kendine has zenginliğini konuklarına yansıtmak konusunda bir hayli başarılılar.

Bölge ayrıca cazip alışveriş fırsatlarıyla da gezginlerin zaman geçirmeyi tercih ettikleri popüler bölgeler arasında haklı bir yere sahip. Kentin bu kısmında faaliyetlerini sürdüren butiklerde, ağırlıklı olarak yerel tasarımcıların hünerli ellerinden çıkan giyim ürünlerinin ve Lizbon kültürünü yansıtan hediyeliklerin satışı yapılıyor.

Bairro Alto’da otel sayısı çok fazla değil. Ancak mevcut tesisler, fiyat bakımından diğer bölgelere nazaran daha uygun seviyedeler.

Otellerin bu özelliğinden yararlanıp, bütçenizi yormamak adına konaklama tercihinizi bu bölgedeki tesisler arasından yapabilir ve kentteki turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Kentin kalbine giden otobüsler, Bairro Alto’ya bağlı Principe Real’den kalkıyor.

Lizbon’a hayat veren Tejo Nehri’ne yakın konumdaki Bairro Alto, Chiado’nun hemen üst kısmında yer alıyor. Adı dilimizde “Yukarı Şehir” anlamına gelen yerleşim bölgesi, merkezi konumu sayesinde gezilecek yerlere ve kent merkezindeki cazibe noktalarına kısa sürede ulaşılabilmesini mümkün kılıyor.

Gerçi dar yollar ve yokuşlardan dolayı yürümek kimi zaman meşakkatli olabiliyor. Ancak gerek eğlence odaklı olması gerekse de gezilecek yerler açısından zengin içeriğe sahip bölgelere yakın konumu, Bairro Alto’yu “Lizbon’da nerede kalınır?” sorusunun ideal cevapları arasına sokuyor.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ My Story Hotel Rossio: Booking.com puanı 9,4. Lizbon’da nerede kalınır şöyle şehrin merkezinde temiz, kaliteli ama çok pahalı olmayan bir yer olsun diyenlerin göz atabilecekleri bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•3★ Monte Belvedere Hotel by Shiadu: Booking.com puanı 9,0. Lizbon’daki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunan, Tagus Nehri’nin panoramik manzaralarına sahip, 3 yıldızlı güzel bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Lisboa Carmo Hotel: Booking.com puanı 9,2. Bairro Alto bölgesi yürüyerek 3 dakika mesafede bulunan, klasik ve çağdaş bir dekora sahip lüks odalar sunan 4 yıldızlı güzel bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Lx Boutique Hotel: Booking.com puanı 9,0. Lizbon ve Tejo Nehri’nin eşsiz manzaralarına sahip temalı odalarla hizmet veren son derece kaliteli butik bir otel. Rezervasyon için tıklayın.
•5★ Altis Avenida Hotel: Booking.com puanı 8,8. Rua Augusta Caddesi, Chiado ve Liberdade Caddesi’nden oluşan alışveriş üçgeni 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan 5 yıldızlı popüler bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

4. Principe Real

Lizbon konaklama rehberi Principe Real

Yeşil alanların yoğunlukta olduğu, keyif dolu saatler geçirebileceğiniz eğlence olanaklarına sahip, gezilecek yerlere birkaç adım uzaklıkta konaklama yapabileceğiniz bir bölge arayışı içerisindeyseniz, “Lizbon’da nerede kalınır?” sorunuzun yanıtını Principe Real sınırları içerisinde bulabilirsiniz.

Zira Portekiz’in başkentinin bu göz alıcı bölgesinde gezilecek çok yer ve yapılabilecek birçok şey var. Principe Real otelleri ise gerek tarz gerekse de fiyat açısından çeşitlilik gösteriyor.

Restoranlar, barlar ve sanat galerileri ile dolu Principe Real, az önce sizlere detaylıca anlattığım Barrio Alto’dan 10 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıkta.

Üstelik yerleşime, 2 farklı metro hattından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu hatlara ait duraklar ile oteller arasındaki mesafeyi, yürüyerek 10-15 dakikada kolayca aşabilirsiniz. Ulaşım için alternatif olarak otobüs seferlerinden de yararlanabilirsiniz.

LGBT dostu yapıya sahip yerleşim bölgesinde, huzur dolu anlar yaşayabileceğiniz Jardim de Principe Real sizleri bekliyor. Botanik bahçesine ek olarak bölgede ayrıca irili ufaklı çok sayıda yeşil alan bulunuyor.

Kent ve nehir manzarasını izlemek için yiyecek ve hediyelik eşya stantlarının kurulduğu Miradouro de Sao ile Pedro de Alcantara‘yı ziyaret ettikten sonra yorulduğunuzu hissederseniz, soluklanmak için bölgedeki parklardan birine gidebilirsiniz. Eğlenmek istediğinizde ise dilerseniz buradaki barlarda zaman geçirebilir ya da Barrio Alto’ya doğru yürüyebilirsiniz.

Eğer Principe Real’de konaklamaya karar verirseniz, otel araştırmanızda merkezi konumu ile gezginlere birçok konuda avantaj sağlayan Avenida de Liberdade çevresine odaklanmanızı tavsiye ederim. Adının dilimizdeki karşılığı “Özgürlük Bulvarı” olan bu cadde, lüks olanakları ile öne çıkıyor.

Üzerinde ve çevresindeki sokaklarda çok sayıda kalburüstü restoran, kafe, mağaza faaliyet gösteriyor. Lizbon’un ticari anlamda merkezi sayılan, tarihi atmosfere sahip caddedeki mağazalar ağırlıklı olarak yerel tasarımcılara ait. Bulvarda dolaşırken kentin en pahalı mülklerini de görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Üst düzey hizmet kalitesine ve lüks olanaklara sahip 5 yıldızlı otellere ev sahipliği yapan bulvardan kentin önemli noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Çevresinde botanik bahçesi ve Eduardo VII Park gibi gösterişli yeşil alanların bulunduğu caddeden havalimanına ulaşım da oldukça kolay.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ Hotel Botanico: Booking.com puanı 8,3. , Avenida da Liberdade ile üniversitenin Botanik Bahçeleri arasında ve Avenida Metro İstasyonu’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan ekonomik bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•5★ Memmo Príncipe Real – Design Hotels: Booking.com puanı 9,2. Lizbon’daki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunan, 5 yıldızlı kaliteli bir tesis. Rezervasyon için tıklayın.

Lizbon’da Şehir İçi Ulaşım

Lizbon’da nerede kalmalı, havaalanı şeihr merkezi arası ulaşım

Şehir içi ulaşım, Portekiz’in başkentine ilk defa seyahat edecek gezginlerin “Lizbon’da nerde kalınır?” sorusuna cevap ararken dikkat etmeleri gereken konuların başında geliyor.

Zira fiyat açısından size uygun gelen bir otel, ulaşım yönünden dezavantajlı bir noktadaysa, herhangi bir yere gidip gelmek istediğinizde tahmin ettiğinizden çok daha fazla harcama yapmanıza neden olabilir.

Lizbon, küçük bir şehir olmasına rağmen ulaşım konusundaki gelişmişliğini daha havalimanındayken konuklarına hissettiriyor. Ülkenin en büyüğü konumundaki Aeroporto da Portela‘dan kent merkezine Aerobus isimli otobüsler, metro ve taksiler aracılığıyla kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bu araçlara ek olarak belediye kontrolündeki otobüslere de binebilirsiniz.

Şehir merkezindeki popüler cazibe noktalarına ulaşmak için yürümeyi tercih edebilirsiniz. Ancak bazı rotaların bol miktarda yokuş içerdiğini aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Bu durumun sizi zorlayabileceğine karar verirseniz, Lizbon’da toplu taşıma ağının belkemiğini oluşturan metro veya otobüs seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Kentin ünlü sarı tramvayları, günümüzde ağırlıklı olarak nostaljik yolculuklardan hoşlanan gezginlere belirli rotalarda keyifli gezinti imkânı sunuyor.

Kentin otantik atmosferi ile daha fazla içli dışlı olmak isteyen gezginler, ulaşım ihtiyaçlarını gidermek için bisiklet, scooter veya motosiklet kiralama yoluna gidebiliyor.

Eğer oluşturduğunuz gezi programınız banliyöleri de kapsıyorsa, hem kenti farklı açılardan gözlemlemek hem de fotoğrafını çekebileceğiniz ilginç manzaralarla karşılaşmak adına Tejo Nehri‘nde sefer yapan feribotlara binebilirsiniz.

Metro ve otobüslerde geçerli tek yönlük biletler, otomatlarda 1,40 Euro fiyatla satışa sunuluyor. Bu biletleri bindiğiniz otobüste almak istediğinizde ise fiyat 1,80 Euro’ya çıkıyor.

Her defasında tekli bilet almak size zahmetli gelirse Viva Viagem isimli ulaşım kartını satın alabilirsiniz. Kart, tek bilet veya günlük paso modunda kullanılabiliyor. Toplu taşıma araçlarını sık kullanmayı planlıyorsanız, fiyat avantajına sahip olmak için 24, 48 ve 72 saatlik seçeneklere sahip Lisbon Card‘ı tercih edebilirsiniz.

Lizbon Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Lizbon’da nerede kalınır otel rezervasyonu

Tıpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulu Lizbon, tüm yılı Akdeniz ikliminin etkisi altında geçiriyor. İklimsel şartlarından dolayı kente ilgi yaz aylarında artıyor. Bu durum otel fiyatlarını ve doluluk oranlarını da doğrudan etkiliyor.

Sezon içerisinde 2 veya 3 yıldızlı otellerde iki kişilik oda fiyatları, 400 ila 500 TL arasında seyrediyor. Aynı dönemde 5 yıldızlı otellerde tek gecelik konaklama için 1500 TL civarında bütçe gerekiyor.

Her şehirde olduğu gibi Lizbon’da da daha uygun fiyatlarla konaklamanın yolu erken rezervasyon fırsatlarını takip etmekten geçiyor. Bu sayede kent merkezi sınırları içerisindeki bölgelerde 2-3 yıldızlı otel fiyatına 4 ya da 5 yıldız kategorisinde faaliyetlerini sürdüren tesislerde boş oda bulabilirsiniz.

Lizbon otelleri ile ilgili erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirmek istediğinizde, siz de benim gibi Booking.com‘a göz atabilirsiniz.

Kullanıcılarına en iyi fiyat garantisini sunan sitede her bölgeye göre detaylı aramalar yapmak ve otellerin özelliklerine, kullanıcı yorumlarına ulaşmak oldukça kolay.

Üstelik herhangi bir sıkıntıyla karşılaşıp tatil planlarınızı rafa kaldırma durumunda kaldığınızda, seçtiğiniz otele bağlı olarak rezervasyon tarihinden 24 saat kalana kadar iptal hakkından yararlanabilirsiniz. Booking.com’da yer alan tüm Lizbon otellerini incelemek için tıklayın.

Özetle Lizbon’da Nerede Kalınır?

Lizbon konaklama rehberi

Özetlemek gerekirse Lizbon, kompakt yapısı sayesinde konuklarına yılın hangi döneminde gidilirse gidilsin dört dörtlük tatil deneyimi yaşatıyor. Türk Hava Yolları’nın düzenlediği direkt uçak seferlerinden yararlanarak ulaşabileceğiniz şehirde kısa süreli tatil yapacaksanız, Baixa veya Chiado otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu sayede gezilecek yerlere kısa sürede ulaşıp üst düzey alışveriş, yeme-içme ve eğlence olanaklarından dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Kent merkezine yakın mesafede, tarihi dokunun ön planda olduğu bir bölgede tatilinizi geçirmek sizi daha çok tatmin edecekse, Alfama otellerine odaklanabilirsiniz.

Tatil planlarında eğlence ön planda olan gezginler için Lizbon’da önerebileceğim iki konaklama bölgesi bulunuyor. Bohem yapıya sahip Bairro Alto, bu konuda tam bir cenneti andırıyor.

Principe Real ise komşusundan hiç de geri kalmıyor. Üstelik kentin en prestijli ve lüks caddesi Avenida de Liberdade‘ye ev sahipliği yapıyor.

Lizbon’da otel tavsiyesine gelecek olursak; eğer Lizbon gezinizde ekonomik bir otelde konaklamak isterseniz 3 yıldızlı Rossio Garden Hotel ve My Story Hotel Rossio adlı tesislerde kalabilirsiniz.

Eğer tercihiniz biraz daha iyi bir otelden yana ise 4 yıldızlı TURIM Terreiro do Paço Hotel ile Lisboa Carmo Hotel, güzel seçeneklerden.

Seyahatinizde çok daha kaliteli, 5 yıldızlı bir otelde konaklamak isterseniz de Altis Avenida Hotel ve Corpo Santo Lisbon Historical Hotel adlı otellere göz atmanızı tavsiye ederim.

Lizbon’da nerede kalınır yazısı boyunca Lizbon’da konaklama yapabileceğiniz tüm önemli bölgeler hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra şehirdeki en popüler oteller hakkında da bilgi ve tavsiyeler vermeye çalıştım. Lizbon seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri;
•Lizbon gezilecek yerler
•Lizbon gezi rehberi
•Lizbon’da ne yapılır?
•Lizbon alışveriş rehberi
•Lizbon havaalanı şehir merkezi ulaşım başlıklı yazılarımızda bulabilirsiniz.

Lizbon Şehir Merkezi Otel Fiyatları
Booking.com