YOLA ÇIKMAK İÇİN HARİKA NEDENLER

Ülkemizin birbirinden güzel şehirlerine keyifli bir yolculuğa hazır mısınız? Birkaç gün şehrin stresinden kaçıp doğanın ve tarihin keyfini çıkarabileceğiniz, eşsiz köy ve kasabalarda harika zaman geçirebileceğiniz bu turları kaçırmamanızı öneririm.

Yaz kış demeden her dönem rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu harika tatil alternatiflerini mutlaka denemelisiniz. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz Karadeniz’in eşsiz doğası, Ege’nin İncisi İzmir’in çiçekler içindeki tatil beldeleri, Çanakkale’nin görkemli tarihi güzellikleri ya da Anadolu’nun gizemli şehri Kapadokya! Her biri birbirinden özel bu şehirleri görme fırsatını kaçırmayın! Birbirinden avantajlı fiyatlarla sunduğumuz Yurtiçi Turları sayfamızı ziyaret edin, tatilinize geç kalmayın!

Yeşilin Binbir Tonu Karadeniz 

Ülkemizi birlikte keşfe çıkalım! Doğu Karadeniz’in güzel şehirlerinden biri olan Artvin, oksijenin bol olduğu yerlerdendir. Temiz havasının yanı sıra birçok bitki örtüsünü barındırması ve kuşların göç yolunda olması nedeniyle önemli Karadeniz kentlerinden biri sayılmaktadır. Şehirde pek çok tarihi yapıyı görebilmek mümkündür. Altıparmak Kilisesi ve Gevhernik Kalesi bunlardan bazılarıdır.

Aynı zamanda Artvin’de bulunan Otingo Kaplıcası turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Dertlerine derman arayanların Artvin’deki ilk durağı bu nedenle Otingo Kaplıcaları’dır. Artvin’in büyüleyici atmosferine yakından tanık olmak isteyenlerin ilk adresi ise Borçka Karagöl’dür. Ladin, gürgen ve kayın ağaçlarının etrafı çevrelediği bu göl izleyene eşsiz manzaralar sunmaktadır. Karadeniz’in bir diğer güzel duraklarından olan Rize meşhur Ayder Yaylası ile akıllara kazınmıştır. Her sene yapılan çeşitli festivallerle dikkat çeken ve Rize’nin sembollerinden olan yayla temiz havasıyla ziyaretçilerin akınına uğrayan yerlerden biridir. Elevit ve Anzer Yayları da Rize’ye gidildiğinde görülmesi gereken yaylaların başında gelir. Karadeniz’in leziz mıhlamasını ve tavşankanı çayını Dağmaran’da denemeden dönmemelisiniz. Karadeniz’in zenginliklerle dolu bir başka şehri de Trabzon’dur. Trabzon’da akıllara kazınan en önemli yer Sümela Manastırı’dır. Trabzon’un muhteşem manzarasının ayaklarınızın altına serildiği, 18. yüzyıldan kalma freskleri ve mimarisiyle büyüleyici bu manastırı görmeden Trabzon’u görmüş sayılmazsınız. Doğaseverlerin Trabzon’daki uğrak yerlerinden biri olan Uzun Göl ise sık ormanları ve manzarasıyla sıkça tercih edilen yerlerden biridir. Ama asıl Karadeniz’in eşsiz manzarasını görmek isterseniz Trabzon’daki en ideal yer Boztepe’dir. Gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yerlerden biri olan Boztepe’nin büyüleyici manzarasının tadını çıkarın! Trabzon’u ilginç yapan özelliklerden bir diğeri ise 7.yüzyılda inşa edilen ve günümüzde hala ayakta olan Küçük Ayvasıl Kilisesi’dir. Kilise, Sümela Manastırı’ndan sonra görülmesi gereken ilgi çekici yerlerdendir. Tarihi köprüleri, kuleleri, kaleleri ve yeraltı şehirleriyle dikkat çeken bir başka Karadeniz’in İncisi ise Bayburt’tur. Şehirde görkemli yapısıyla dikkat çeken Bayburt Ulu Cami ve içinde barındırdığı sergi salonlarıyla Baksı Müzesi görülmeye değer yerlerdendir. Karadeniz’in bir başka güzel şehri ise Gümüşhane’dir. Mavi çatılı şirin evleriyle Krom Vadisi, 17. yüzyıldan kalma Santa Harabeleri, ülkemizdeki önemli sit alanlarından biri olan Satala Antik Kenti ve şirin mi şirin Limni Gölü görülmeye değer yerlerdir. Gümüşhane aynı zamanda Zigana Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yaptığı için kış turizmi de oldukça yoğun geçmektedir.

Yaylalarıyla ünlü bir başka Karadeniz şehri ise Giresun’dur. Karadeniz’in eşsiz yaylaları Giresun’da da gezmeye doyamayacağınız yerlerdendir. Gölyanı, Paşakonağı ve Kümbet yaylarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Şehirde en dikkat çekici yapılardan biri Giresun Müzesi’dir. Diğer adıyla Gogora Kilisesi, 18.yüzyılda inşa edilmiş en güzel yapılardan biridir. 1988 yılında müzeye çevrilen yapı şehirdeki önemli rotalardan biridir. Karadeniz’in meşhur dereleriyle ünlü ilçesi Ordu ise Gölköy ve Bolaman Kaleleri ile benzersiz güzellikler sunar. Çevresi ormanlarla kaplı devasa ağaçların gölgesindeki en güzel yerlerden biri olan UlugölKaradeniz’de kamp için en ideal yerlerden biridir. Perşembe ilçesine bağlı olan ve Karadeniz’in eşsiz güzelliğine bir kez daha tanık olabileceğiniz Hoynat Adası şehrin en görkemli yerlerindendir. Hoynat Adası aynı zamanda kuşların yuva yapmaktan en çok hoşlandığı yer olarak bilinmektedir. Irmakları, şelaleleri ve gölleriyle doğanın keyfini çıkarabileceğiniz ender güzellikteki yerlerden biri olan Ordu’yu keşfetmeye doyamayacaksınız.

Metropolün nefes aldırmayan boğuculuğundan kurtulmak ve Karadeniz’in doğasına, havasına, tarihine, yemeklerine doymak isterseniz Karadeniz Turları sayfamıza mutlaka göz atmalısınız. İnanıyorum ki Karadeniz’in eşsiz doğasıyla yapacağınız bu kaçamak sizleri daha huzurlu ve keyifli bir hale getirecektir.

Ege’nin İncileri 

Tatil düşünüldüğünde en güzel bölgelerden biri olan Ege ve Ege’nin İncisi İzmir vazgeçilmez rotalardan biridir. Masmavi denizi, altın rengindeki plajları ve Ege mutfağının leziz yemekleriyle tatilciler tarafından sıkça tercih edilen yerlerdendir. İzmir’in bu denli tercih edilmesinin sebeplerinden biri de tatil beldelerine olan yakınlığıdır. Şehir merkezinden maksimum üç saat kadar sonra istediğiniz tatil beldesinde soluğu rahatlıkla alabilirsiniz. Şirin sokakları ve meşhur rüzgarıyla Alaçatı, hareketli plajların ve gözde mekanların adresi Çeşme, Antik kentlerin en güzeli Efes ve şaraplarıyla ünlü Şirince görülmeye değer güzellikteki yerlerdir. Ege bölgesinde tarihi ve doğal güzelliklerin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Ege Turları’na katılarak her daim eğlenceli İzmir’i keşfedin!

Marmara’nın Huzuru

Eğer henüz Marmara bölgesinde tatil planı yapmadıysanız kesinlikle öneririm. Çanakkale’nin birbirinden güzel yerlerinde keyifle zaman geçirebilirsiniz. Tarihi kent Assos, meşhur plajlarıyla Ayvalık ya da huzurun adresi Bozcaada, hepsi sizleri bekliyor. Özellikle son yıllarda sıkça tercih edilen Bozcaada temiz havası, doğasının güzelliği ve ev yapımı şarapları nedeniyle gözde adalardan biri. Esen rüzgarın insanı mest ettiği adada Çınaraltı Kahvesi’nde sakızlı Türk kahvesi içebilir ve adayı keşfe doğru yola çıkabilirsiniz.  Birbirinden güzel tatil köşelerini keşfetmek için sizlere özel avantajlı fırsatları kaçırmayın ve mutlaka Marmara Bölgesi Turları’na da bir göz atın.

Anadolu’nun Gizemi  

Anadolu’nun gizemli şehirlerinden biri olan Nevşehir’in esrarengiz duraklarından biri olan Kapadokya, yerli ve yabancı pek çok kişinin uğradığı yerlerden biri. Balon turları, peri bacaları ve yeraltı şehirleriyle merak uyandırıcı Kapadokya yaz kış ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor.  Doğal güzelliklerin tarihi güzelliklere eşlik ettiği, birbirinden ilginç süs eşyalarını satın alabileceğiniz ve balon keyfini doruklarda yaşayabileceğiniz harika destinasyonlardan biri.

Tatilinizi bir şehri keşfetmeye ayırmak ister ve ülkemizdeki diğer güzel şehirleri gördüyseniz Anadolu Turları tam size göre.

Şimdi yola koyulma zamanı. Ülkemizin birbirinden güzel şehirlerinden unutulmaz anılarla dönmek için bu fırsatları kaçırmayın! İyi yolculuklar dileriz.