Milano’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Milano’da nerede kalınır rehberi

Milano’da nerede kalınır? Kuzey İtalya‘da yer alan Milano kültür, sanat, moda ve ticarette ülkenin bayrak gemisi olma misyonunu üstleniyor.

Ülkenin en modern ve finansal açıdan en güçlü şehri; alışveriş, tasarım ve mimarideki liderliğini de başka hiçbir yerleşime kaptırmaya niyetli gibi durmuyor. Üstelik Milano, tarihi kalıntıları ile Roma’dan, kanalları sayesinde ise Venedik’ten belirli oranlarda rol çalmayı başarıyor.

Sahip olduğu zenginlikler sayesinde İtalya’nın ikinci büyük şehri, her yıl 6 milyondan fazla gezgin tarafından ziyaret ediliyor. Hal böyle olunca, keyifli tatil dönemi geçirmenin anahtarı olan “Milano’da nerede kalınır?” sorusu için ideal cevabı bulmak bir öncelik haline geliyor.

Otel Tavsiyesi: Milano’da nerede kalınır yazısı boyunca her bütçeye göre otel tavsiyeleri vereceğim ama hızlıca tavsiye isteyenler önerebileceklerim;
•Şehrin tam merkezinde, temiz ve ekonomik 3★ Genius Hotel Downtown,
•Duomo ve metro istasyonunun hemen yakınındaki 4★ Hotel Dei Cavalieri,
•Kaliteden ödün vermeyenlere 5★ NH Collection Milano President.

Milano’da Nerede Kalınır?

Milano’da nerede kalınır harita konum bilgileri
Milano’da nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Milano’da konaklama yapabileceğiniz 5 temel bölge var. Bunlar:
1.Milano Katedrali’ni çevreleyen tarihi kent merkezi Duomo & Centro Storico;
2.Kanalları çevresindeki cafe ve restoranları ile ünlü Navigli;
3.Lüks olanakları ile dikkat çeken Brera;
4.Birçok kafe, bar, restoran ve gece kulübünü sınırlarında bulunduran Porta Romana;
5.Tarihi merkezin kuzeyinde yer alan Tren İstasyonları Çevresi.

1. Duomo & Centro Storico

Milano’da nerede kalınır Duomo Centro Storico

Kenti dünyanın en popüler tatil destinasyonlarından biri haline getiren alışveriş merkezlerine, sanat galerine, müzelere, tarihi yapılara birkaç adım uzaklıkta konaklamak için “Milano’da nerede kalınır?” araştırmanızda siz de birçok gezgin gibi Duomo ve Centro Storico otellerine öncelik verebilirsiniz. Büyük Duomo’yu, yani Milano Katedrali’ni, çevreleyen tarihi kent merkezi, kentin kalbinin attığı yer olarak tanımlanıyor.

Bünyesinde barındırdığı otellerde ve restoranlarda fiyatlar kentin diğer bölgelerindekilere kıyasla daha yüksek olmasına rağmen Duomo & Centro Storico, gezginlerin yoğun ilgisini çekiyor. Bu durumda, gezilecek yerlerin ve yapılabilecek aktivitelerin bolluğu kadar ulaşım kolaylığının da büyük payı bulunuyor. Çünkü iki farklı metro hattı, Centro Storico’da kesişiyor. Ayrıca birçok tur operatörü yalnız başlarına bölgeyi dolaşmak istemeyen gezginlere farklı tarzda gezinti seçenekleri sunuyor.

Özellikle ilk kez Milano’ya seyahat edecek gezginler için ideal sayılan Centro Storico sınırları içerisinde, özellikle katedralin hemen önündeki Piazza del Duomo çevresinde farklı konseptlerde hizmet veren yüzlerce otel, restoran ve kafe sizleri bekliyor.

Meydandan doğuya doğru giderseniz, kentin en canlı alışveriş caddesi Corso Vittorio Emanuele‘ye ulaşabilirsiniz. Duomo Meydanı’nın kuzeyinde ise göz alıcı mimariye sahip La Scala Opera Binası bulunuyor.

Konu alışveriş olduğunda bölgedeki tek seçeneğiniz Corso Vittorio Emanuele üzerindeki butik ve mağazalardan ibaret değil.

Dilerseniz gezi rotanıza, Milano’nun tasarımda ve mimaride neden dünyanın önde gelen şehirleri arasında olduğunun kanıtı niteliğindeki Vittorio Emanuele Galerisi ile alışveriş tutkunları için cennetten farksız olan Via Montenapoleone‘yi ekleyebilirsiniz.

“Milano Gezilecek Yerler” başlıklı yazımızda detaylarını bulabileceğiniz cadde ve tarihi alışveriş merkezi, kentin moda bölgesinin en önemli parçalarını oluşturuyor.

Yerel mimari hakkında bilgi edinmek ve bol bol fotoğraf çekmek isteyen gezginler ayrıca Palazzo Reale‘ye de ilgi gösteriyor. Sanat tutkunları ise zamanlarının önemli bir bölümünü farklı tarzda galeriler ile dolu Brera‘ya ayırıyor.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ Genius Hotel Downtown: Booking.com puanı: 8,5. Milano’nun kalbinde, Duomo’ya yürüyerek 10 dakikada ulaşabileceğiniz güzel bir 3 yıldızlı otel. Rezervasyon için tıklayın.
•3★ Hotel Milano Castello: Booking.com puanı: 9,2. Cairoli Metro İstasyonu’na sadece 250 metre mesafede yer alan otel modern odalar ve bahçe sunuyor. Rezervasyon için tıklayın.
•4★ The Square Milano Duomo: Booking.com puanı: 9,1. Milano Katedrali, Scala Opera Binası ve Vittorio Emanuele alışveriş bölgesine 5 dakikalık yürüyüş mesafede yer alan güzel bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Rosa Grand Milano – Starhotels Collezione: Booking.com puanı: 8,6. Milano’nun merkezindeki Piazza Fontana’ya bakan tesis merkezde konaklama yapabileceğiniz popüler bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•5★ NH Collection Milano President: Booking.com puanı: 8,7. Milano’da nerede kalınır, şehir merkezinde şöyle lüks bir yer olsun diyenler için güzel bir seçenek. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Navigli

Milano Navigli otelleri

Eğlence olanaklarının tarihi kent merkezine nazaran daha fazla olduğu bir bölgede konaklamayı arzu ediyorsanız, “Milano’da nerede kalınır?” araştırmanızı kentin kanalları ünlü yerleşimi Navigli‘yi kapsayacak şekilde genişletebilirsiniz.

Kent merkezinin güneyinde yer alan yerleşime ayrı bir hava katan kanallar, eskiden lojistik amaçlı kullanılıyormuş. Günümüzde ise kanalların çevresinde faaliyet gösteren kafe ve restoranlar, bölgeyi sosyal açıdan canlı hale getiriyor.

Milano’nun en eski yerleşimlerinden biri olan Navigli’nin kökenleri, 1179 yılına kadar uzanıyor. Eskiden bölgedeki kanal ağı çok daha aktif şekilde kullanılıyormuş. Duomo Meydanı’ndan kalkan tramvaylar aracılığıyla kısa sürede ulaşabileceğiniz bölgede, şimdilerde ise yalnızca 2 kanal aktif durumda.

Bu kanallarda düzenlenen tekne turları, gezginlere hem bölgeyi tanıma hem de fotoğrafını çekerek ölümsüzleştirebilecekleri göz alıcı manzaralar yakalama fırsatı veriyor.

Ticinese Kanal Bölgesi sınırları içerisindeki Navigli; kanalları, kafeleri, restoranları dışında vintage butikleri, antikacıları, sanat galerileri, barları ve gece kulüpleri ile ünlü. Zaten bölge günümüzde Milano gece hayatının merkezi olarak gösteriliyor. Bölgede hareketlilik 18.00-20.00 saatleri arasında bir hayli artıyor.

Yerel halk, genelde akşam saatlerinde kentin bu kesimine gelmeyi tercih ediyor. Bu durum Navigli’de gündüz saatlerinin çok daha sakin geçmesine yol açıyor.

Hareketliliğin akşama nazaran biraz daha az olduğu gündüz saatlerinde, bölgeyi keşfetmeye Colonne di San Lorenzo‘dan başlayabilirsiniz. Antik Roma kalıntılarını incelemeyi bitirince, gezintinize bölgenin gözde alışveriş caddesi Corso Ticinese‘de dolaşarak devam edebilirsiniz.

Caddedeki turun ardından ise Piazza Ventiquattro Maggio‘ya doğru gidebilirsiniz. Bölgedeki bu kapsamlı gezintiniz sırasında dilerseniz vaktinizin bir kısmını sanat galerilerinde ve tasarım stüdyolarında sergilenen çalışmaları incelemeye ayırabilirsiniz.

Hafta sonu kurulan Fiera di Sinigallia isimli bitpazarı, 3 büyük üniversiteye ev sahipliği yapan Navigli‘yi hem yerel halk hem de gezginler açısından ilgi çekici kılan bir diğer adres olarak göze çarpıyor.

Geçmişi 19. yüzyılın başlarına kadar uzanan tarihi pazarı dolaşırken el yapımı ürünlerden egzotik eşyalara, mücevherden koleksiyon değeri taşıyan parçalara kadar birçok farklı seçeneği bir arada bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•4★ Maison Borella: Booking.com puanı: 9,1. Naviglia Grande kanalının kıyısındaki otel sade fakat şık tarzda dekore edilmiş odalarla hizmet veriyor. Rezervasyon için tıklayın.
•4★ Art Hotel Navigli: Booking.com puanı: 8,7. Milano’da nerede kalınır, şehrin hareketli bölgesinde güzel bir yer olsun diyenler için uygun bir otel olabilir. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•5★ Hotel Magna Pars: Booking.com puanı: 9,1. Milano’nun moda ve tasarım bölgesinin kalbi olan Via Tortona’nın hemen dışında yer alan otel ultra modern stüdyolar sunuyor. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3. Brera

Milano konaklama Brera otelleri

Aklınıza takılan “Milano’da nerede kalınır?” sorusunun cevabını bulmak için kentin tarihi merkezine birkaç adım uzaklıkta, lüks olanakları ile öne çıkan bir bölge olan Brera‘ya da göz atabilirsiniz.

Yerleşim, Centro Storico’nun hemen kuzeyinde yer alıyor. Hatta katedrale oldukça yakın mesafedeki Brera, teknik olarak aynı bölgede sayılıyor. Tıpkı Duomo çevresinde olduğu gibi dar sokakları ile konuklarını sarmalayan Brera, tarz sahibi konaklama tesislerinde tatillerini geçirmekten hoşlanan gezginlere aradıkları fırsatları fazlasıyla sunuyor.

Gezilecek yerlerin neredeyse tamamına yürüyerek rahatça ulaşılabilmesi, Brera’yı gezginlerin gözünde cazip bir konaklama bölgesi haline getiriyor. Üstelik bölgenin son derece güvenli olması, çocuklu ailelere rahat hareket imkânı tanıyor.

Ailenizle seyahat etmekten ya da kültür ve sanat ağırlıklı gezintilerden hoşlanıyorsanız, siz de kentin bu kesiminde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Zira sofistike yapısı ile dikkat çeken bölgede bol miktarda sanat galerisi bulunuyor. Bölgenin kendi adını taşıyan güzel sanatlar akademisi, sanat galerisi ve sergi sarayında birbirinden değerli eserlerden oluşan koleksiyonlar sergileniyor.

Brera’da bulabilecekleriniz sadece sanata odaklı mekânlardan ibaret değil. Merkeze yakın olmasının etkisiyle bu bölgede de çok sayıda seçkin butik ve bar faaliyet gösteriyor. Bu işletmelerin varlığı, semti hem gece hayatı açısından canlı hem de moda tutkunlarının ünlü markaların ve tasarımcıların son kreasyonlarına fazla çaba göstermeden ulaşabilmelerini mümkün kılıyor.

Brera aynı zamanda keyifli bir akşam yemeği için tercih edilebilecek bölgelerin başında geliyor. Bohem havasıyla gezginleri cezbeden bölgede gerek yerel gerekse de uluslararası lezzetlere menülerinde yer veren birçok kaliteli restoran ve kafe hizmet veriyor.

Görkemli Sforzesco Kalesi‘ne oldukça yakın mesafedeki bölgede faaliyet gösteren bu mekânların birçoğunda ayrıca kahvaltı servisi de yapılıyor.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ Hotel Milano Castello: Booking.com puanı: 9,2. Cairoli Metro İstasyonu’na 250 metre mesafede yer alan 3 yıldızlı güzel bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Hotel Milano Scala: Booking.com puanı 9,0. Milano Katedrali’ne yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otel Milano’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerden. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•5★ Bulgari Hotel Milano: Booking.com puanı: 9,1. Milano’da nerede kalınır, lüks ve kaliteli bir tesis arıyorum diyenler için oldukça güzel bir seçenek. Rezervasyon için tıklayın.

4. Porta Romana

Milano konaklama porta romana

Tatil programınızda yüksek hızlı trenler aracılığıyla Fransız kentlerini ziyaret etmek gibi bir aktivite varsa ya da gece hayatının son derece hareketli olduğu bir bölgede konaklamaya niyetliyseniz, “Milano’da nerede kalınır?” sorusunun cevabını bulmak için Porta Romana çevresindeki otelleri inceleyebilirsiniz. Merkeze yakın, uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arayışındaki gezginler için bu bölge oldukça ideal.

Porta Romana yapısının çevresindeki otelleri, özellikle de aynı adı taşıyan cadde üzerindekileri, gezginler için cazip kılan özelliklerin başında konumları geliyor. Çünkü bölge, Milano’nun tarihi kent merkezi ile daha modern kısımları arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Böylece kentin bu kesiminde konaklayan gezginler, Milano’nun tarihi ve kültürünü tanımaya yönelik gezi programlarını rahatlıkla hayat geçirebiliyor.

Tabii Porta Romano çevresinde konaklarken keyifli vakit geçirmek için mutlaka farklı bölgelere gitmeniz gerekmiyor. Bölge, birbirinden şık ve çoğu zaman kalabalık barlara, kafelere ve gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Bu durum akşam saatlerinde otelde oturmak yerine sosyalleşmek isteyenlere aradıkları ortamı sunuyor.

Hareketli bir gecenin ardından ertesi günü huzur içerisinde geçirmek isterseniz, Milano’nun en eski parkı Giardini della Guastalla‘ya gidebilirsiniz. Gündelik hayatı gözlemlemek isteyenler için bölgedeki en uygun yer ise Corso Porta Romana‘nın bitimindeki Piazzale Medolie d’Oro.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ Hotel Five: Booking.com puanı: 8,7. Porta Romana Metro İstasyonu 50 metre uzaklıkta yer alan otel, Milano’da nerede kalınır, merkeze yakın ekonomik bir yer olsun diyen gezginler için güzel bir alternatif. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•3★ Hotel Perugino: Booking.com puanı: 8,1. Largo Marinai d’Italia Parkı’nın yanında yer alan otel 3 yıldızlı, ekonomik bir konaklama imkanı sunuyor. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ UNAHOTELS Mediterraneo Milano: Booking.com puanı: 8,2. Odaları modern bir tarzda dekore edilmiş olan bu tesis müzeler, yemek ve kültür ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Grand Visconti Palace: Booking.com puanı: 8,5. Milano Katedrali’ne metroyla yalnızca 4 durak uzaklıkta yer alan tesis, Milano’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

5. Tren İstasyonları Çevresi

Milano otel önerisi bölgeler

“Nerede kalınır?” içeriklerinde tren istasyonlarının çevresini sadece belirli hallerde sizlere öneriyorum. Milano’da ise durum diğer Avrupa kentlerine göre biraz daha farklı. Kentte bulunan iki istasyonun çevresinde gayet canlı sosyal hayat, ziyaret edilebilecek sayısız cazibe noktası ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulunuyor.

Kentin ana tren istasyonu statüsündeki Stazione Centrale, yukarıda saydığım özelliklerin tamamını çevresinde bolca barındırıyor. Hatta gezginler arasında oldukça popüler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ağırlıklı olarak uygun fiyatlı oteller faaliyet gösterdiğinden bölgeyi sırt çantalı gezginler ve öğrenciler sıklıkla tercih ediyor.

Tatil programınız Kuzey İtalya’nın tamamını kapsıyorsa ve ulaşım için demir yolunu tercih ettiyseniz, Stazione Centrale çevresindeki otellerde konaklamak size avantaj sağlayabilir. Bu sayede Venedik, Floransa gibi kentlere yapacağınız yolculuğun saati ne kadar geç ya da erken olursa olsun sorun yaşamadan trene yetişebilirsiniz. Böyle bir program oluşturabilmek için ihtiyacınız olan bilgileri “İtalya’da Tren Ulaşımı” başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

“Milano’da nerede kalınır?” sorusuna yanıt bulmak için inceleyebileceğiniz bir diğer bölge ise Stazione Garibaldi. Aslında Milano’da ziyaret edebileceğiniz birçok müze ve sanat galerisi, bu istasyonun çevresinde yer alıyor.

Merkeze yürüme mesafesinde ve toplu taşıma ağının en önemli durakları arasında olması, şehrin barındırdığı kültürel hazineleri keşfetme konusunda gezginlerin işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Cazibe noktalarını ziyaret edip, alışveriş ve eğlence fırsatlarını değerlendirdikten sonra zamanınız kalırsa istasyondan hareket eden trenlere binip Paris‘e veya Auvergne-Rhone-Alpes Bölgesi’ndeki diğer şehirlere gidebilirsiniz.

Garibaldi Tren İstasyonu çevresindeki otellerde yer bulamazsanız ya da otelleri beğenmezseniz, araştırmanızı yakın mesafedeki Parco Sempione‘ye doğru genişletebilirsiniz. Kentteki en büyük yeşil alan konumundaki park, Brera’nın kuzeyinde yer alıyor.

Parkın bulunduğu bölge, Cadoma İstasyonu’na çok yakın mesafede. Ayrıca Malpensa Havalimanı’na buradan direkt ulaşım imkânı mevcut. Park civarında konaklarken manzara izlemek için Torre Branca’ya çıkabilir, Leonardo da Vinci’nin “Son Akşam Yemeği” isimli freskini incelemek için Santa Maria della Grazie Kilisesi’ni ve Pinacoteca Sanat Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Bu bölgedeki en popüler oteller:
•3★ 43 Station Hotel: Booking.com puanı: 8,8. Merkez Tren İstasyonu’na 100 metre mesafede yer alan, 3 yıldızlı, ekonomik ve popüler bir tesis. Rezervasyon için tıklayın.
•3★ Ibis Styles Milano Centro: Booking.com puanı: 8,0. Erken 20. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu güzel tasarım oteli, hem şehirdeki gezilecek yerlere hem de ana ulaşım ağına yakın. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ Best Western Plus Hotel Galles: Booking.com puanı: 8,6. Milano’nun en işlek alışveriş caddesi olan Corso Buenos Aires’te hizmet veren otel, Milano’da nerede kalınır, ulaşım ağına ve gezilecek yerlere yakın bir yer olsun diyenlere göre. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•4★ NYX Hotel Milan by Leonardo Hotels: Booking.com puanı: 8,8. Stazione Centrale Tren İstasyonu’na yürüyerek 3 dakika uzaklıkta yer alan, şehrin en popüler 4 yıldızlı otellerinden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
•5★ Excelsior Hotel Gallia: Booking.com puanı: 9,2. Merkez İstasyonu’nun tam karşısında ve popüler tasarım alışveriş bölgesi yakınında yer alan lüks bir otel. Rezervasyon için tıklayın.

Milano’da Şehir İçi Ulaşım

Milano’da nerede kalınır havaalanı şehir merkezi ulaşım

Çoğu konuda olduğu gibi şehir içi ulaşımda da Milano, İtalya’nın en gelişmiş kenti olarak gösteriliyor. ATM (Azienda Transport Milanesi) tarafından yönetilen toplu taşıma ağının en önemli parçalarını metro, otobüs ve tramvay hatları oluşturuyor.

5 farklı hatta sahip metro ağına bağlı 130 istasyon bulunuyor. Araçlar, bu istasyonlara 06.00-23.59 saatleri arasında 1 ila 3 dakika arasında değişen sıklıkla uğruyor.

Kentte yolcu taşıyan tramvaylara ise ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Zira nostaljik ulaşım araçları, en az Londra’nın çift katlı otobüsleri kadar simgesel statüye sahip. Tıpkı San Francisco’daki türdeşleri gibi klasik tarzları ile dikkat çeken turuncu renkli tramvaylar sayesinde kenti farklı açılardan tanıma imkânı bulabilirsiniz.

Eğer 02.00’dan sonra uygun fiyatlı ulaşım çözümüne ihtiyaç duyarsanız, konforlu otobüsleri tercih edebilirsiniz. Yalnız ATM tarafından idare edilen otobüslerin bir kısmı seferlerini daha erken saatlerde sonlandırıyor. Banliyölere giden araçlara binmek içinse ekstra bilet almak gerekiyor.

Milano şehir içi toplu taşıma ağında gezginler, havalimanı-kent merkezi ulaşım ihtiyaçlarını genelde trenler vasıtasıyla gideriyor. S-lines isimli ağ, şehir içerisinde belli başlı noktalara ulaşım sağlıyor. Ancak banliyölere gitmek için bu seçeneği tercih ederseniz, araba veya otobüs yolculuğu sırasında görmenizin zor olduğu manzaralarla karşılaşma olanağına kavuşabilirsiniz.

Tabii “Milano’da nerede kalınır?” sorusuna cevap bulmanızı kolaylaştırmak amacıyla sizlere sunduğum tarihi kent merkezi çevresindeki bölgelerde konaklarsanız, yürüyerek istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kent düz sayılabilecek bir alana kurulmuş. Üstelik çoğu gezilecek yer, birbirine kısa süreli yürüme mesafesinde.

Milano şehir içi ulaşım ağında geçerli tek kullanımlık biletler, 1,50 Euro’ya satılıyor. Ayrıca 24 ve 48 saatlik, 10 kullanımlık bilet çeşitleri de hem yerel halkın hem de gezginlerin tercihine sunuluyor.

Eğer toplu taşıma araçlarını sık kullanmayı planlıyorsanız, tüm bu seçenekleri boş verip şehir indirim kartı satın alabilirsiniz. Böylece kartın geçerlilik süresi boyunca sadece toplu ulaşım araçlarına ücretsiz binebilir, cazibe noktalarına ve müzelere girişte çeşitli indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Milano Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Milano konaklama internetten otel rezervasyonu

Köklü tarihe ve kültüre, gezginlere rüya gibi bir tatilin kapısını aralayan turistik özelliklere sahip olduğundan Milano, özellikle yaz mevsiminde yoğun ilgi görüyor. Yoğun ilgiye ek olarak kent merkezinde lüks seçeneklerin yoğunlukta olması, otel incelemesi sırasında gezginlerin yüksek fiyatlarla karşılaşmalarına neden olabiliyor.

Fiyat açısından örnek vermek gerekirse uluslararası zincirlere bağlı ve lüks olanakları ile tanınan Milano şehir merkezi otellerinde gecelik oda fiyatları normal şartlarda 2000 TL ve üzerinde seyrediyor. 4 yıldız kategorisinde faaliyet gösteren tesislerde ise ücretler 600-700 TL seviyesinde başlıyor.

Bütçeniz yüksek meblağları karşılayabilecek kadar geniş değilse rezervasyonunuzu tatile çıkacağınız tarihten en az 3-4 ay önce yaptırmanızı tavsiye ederim.

Daha uygun fiyatlardan yararlanabilmenize imkân tanıyacak erken rezervasyon fırsatlarını yakalamak için sizlere önerebileceğim site Booking.com. Kullanıcılarına en iyi fiyat garantisini sunması siteyi tercih etmemdeki en büyük neden.

Sitede kendi belirlediğiniz kriterlere göre aramayı kolaylıkla yapabilir, çıkan sonuçları detaylı otel sayfalarını ve kullanıcı yorumlarını okuyarak değerlendirebilirsiniz. Sıra rezervasyona geldiğinde ise ödemeyi dilerseniz check-in sırasında gerçekleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Booking.com’da yer alan tüm Milano otellerini incelemek için tıklayın.

Özetle Milano’da Nerede Kalınır?

Milano’da nerede kalınır blog

Milano’ya ilk defa seyahat edecekseniz, hiç düşünmeden rezervasyonunuzu Duomo & Centro Storico otellerinden birinde yaptırabilirsiniz. Böylece tatil günlerinizi kentin en önemli gezilecek yerlerine, renkli gece hayatına ve baştan çıkarıcı alışveriş fırsatlarına birkaç adım uzaklıkta, keyif dolu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Kent merkezine içerik bakımından en çok benzeyen yerlerse komşuları Navigli ve Brera. Her iki bölge de sosyal açıdan oldukça canlı atmosfere sahip. Navigli kanalları, Brera ise sanat galerileri ile ünlü.

Kent merkezine ulaşımın kolay, uygun fiyatlı otel seçeneklerinin fazla olduğu bölgelerde konaklamak gibi bir niyetiniz varsa öncelikle Porta Romana çevresine göz atabilirsiniz. Bu bölgenin alternatifi olaraksa tren istasyonları çevresi gösteriliyor. S

tazione Centrale ve Garibaldi civarındaki tesisler bütçe dostu olmaları ile tanınıyor. Benzer özellikleri nedeniyle Parco Sempione çevresi de gezginlerin sıkça rağbet gösterdikleri yerler arasında sayılıyor.

Milano’da otel tavsiyesine gelecek olursak, eğer merkezi bir konumda 3 yıldızlı ama temiz, güvenli bir yer arıyorsanız tercihinizi Genius Hotel Downtown ve 43 Station Hotel‘den yana kullanabilirsiniz.

Biraz daha iyi bir oteli tercih etmek isterseniz 4 yıldızlı The Square Milano Duomo ile Rosa Grand Milano şehrin en popüler otellerinden.

Eğer seyahatinizde lüks, 5 yıldızlı bir otelde kalmak isterseniz de NH Collection Milano President ya da Bulgari Hotel Milano otellerine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Milano’da nerede kalınır rehberi boyunca Milano’da konaklama yapabileceğiniz önemli bölgeler hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra şehirdeki en popüler Milano otelleri hakkında da bilgi ve tavsiyeler vermeye çalıştım. Milano seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri;
•Milano gezilecek yerler
•Milano gezi rehberi
•Milano’da ne yapılır?
•Milano havaalanı ulaşım rehberi
•İtalya’da tren ulaşımı başlıklı yazılarımızda bulabilirsiniz.

Milano Şehir Merkezi Otel Fiyatları
Booking.com