YENİ YILA HANGİ ÜLKEDE GİRMELİ

Yılbaşı turları artık birer birer kendisini gösteriyor. Dolayısıyla pek çok insan da bu turlar arasında kendilerine maddi anlamda en uygun olanını tercih etmeye çalışıyorlar. Bu yazımızda ise siz değerli takipçilerimizin yeni yılda hangi ülkelere gitmesi gerektiğine dair bir paylaşım yapmak istedik.

 

Yeni yıl demek tüm dünyada herkes için yeni umutlar, yeni bir başlangıç, yeni bir mutluluk demek. İnsanlar geçtiğimiz bir yılı üzüntüsüyle sevinciyle geride bırakarak yeni bir başlangıç yapmak istiyorlar bu nedenle de yılbaşı programlarını en güzel şekilde değerlendirmeye çalışıyorlar. Yapılan araştırmalar göstermiş ki yılbaşını geçirmeniz için çok güzel şehirler ve destinasyon alanları var bu makalemizde yeni yıla farklı ve heyecanlı bir şekilde girmek isteyenlere yılbası turları için bir kaynak niteliğinde olacaktır.

Rusya-Moskova

Rusya ile ilişkilerimizde son zamanlarda çok olumlu gelişmeler yaşanmıyor ancak her iki ülke insanı da birbirini bırakmak istemiyor. Bunu bizim ülkemizden Rusya’ya gidenlerden ya da Rusya’dan bizim ülkemize gelenlerden görebiliyoruz. Yeni bir yıl denildiğinde Moskova listenin en başında yer alıyor. Yılbaşı gecesi tercih edilmesinin en büyük nedeni bu tarihte kar yağıyor olması. Tahmin edeceğiniz gibi yeni yıla en güzel karla kaplı bir mevsimde girmek güzel olan. Üstelik romantik bir kutlama için şahane bir tercih olacaktır. Moskova’ da bu tarihte kar masalsı bir görünüm yaratır. Yeni yıl ve Moskova denildiğinde toplanma alanı olarak Kızıl Meydan seçilmiştir.

Almanya-Berlin

Yeni yıl Almanya’da farklı etkinliklerle kutlanıyor ancak en dikkatleri çeken ise Noel pazarları. Pazar alanı renkli ampullerle süslenmiş olan bir alandır. Berlin Avrupa’da gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden bir tanesi şehirdeki gece kulüpleri sabahın ilk saatlerine varıncaya kadar açık bu da sizin sabaha kadar eğlenmeniz anlamına geliyor.

Çek Cumhuriyeti-Prag

Prag için söylenecek bir şey varsa o da dünyanın en romantik şehirlerinden bir tanesi demek yerinde olacaktır. Yeni yıl gecesinde Vltava nehrinde bir tekne turu ve havai fişek gösterileri size farklı anlar yaratacak. Prag’ da yılbaşı geçirmek demek saatlerin gece yarısını gösterdiğinde insanlarında sokaklara dökülmesi demek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Ülkemizden Türk vatandaşların kimlikleriyle birlikte gidebileceği en rahat ülkelerden bir tanesi. Casinolar ve lüks oteller ile gece hayatı çok farklı. Türklerin en çok akın ettiği ülkelerin başında geliyor. Kıbrıs’ta yeni yıl kutlamaları sırasında ülkemizden pek çok sanatçının da orada olduğunu görebiliyoruz. Kıbrıs turları sayfamızdan göz atabilirsiniz.

İtalya-Roma

Roma için aşkın şehri demek yerinde olacaktır. Şehre genel anlamda baktığımız da Orta Çağ dokusunu andıran bir manzaraya sahip sokaklar o kadar farklı bir mimariyle sahip ki gittiğinizde bir daha gitmek için can atacaksınız. İnsanlar gün boyunca buradaki cafe ve restoranlarda eğleniyorlar. Yeni yıl için ise insanların toplanma alanı Aşk Çeşmesinin önü. Burada bir araya gelen insanlar yeni yılı kutluyorlar.

Türkiye-İzmir

İzmir için o kadar güzel şeyler söylenebilir ki kelimelerle ifade etmek zor olacaktır. Türkiye’nin batıya açılan bir penceresi olduğu içinde her köşesinin birbirinden güzel olduğu doğrudur. Yeni yıl yaklaştığında İzmir sokakları daha da renkleniyor ve ışıl ışıl bir görüntüye sahip oluyor. Yeni yıl kutlamaları İzmir’de Cumhuriyet Meydanında gerçekleşiyor.

Sırbistan-Belgrad

Belgrad Avrupa’ da vizesiz gidilebilecek olan ülkelerden bir tanesi. Türk halkı bu ülkeye her geçen gün biraz daha ilgi gösteriyor. Eğlence mekanları ve damağınıza uygun olan yemek çeşitleri ile farklı tatlar ülkenize bırakacak ülkeler arasında yer alıyor.

Fransa-Paris

Romantizmin başkenti neresidir derseniz Paris’i göstermek yeterli olacaktır. Fransa’da yeni yıl kutlamaları ülkenin her yerinde ayrı bir şekilde yaşanıyor. Özellikle de Paris ve Eyfel Kulesi çevresinde toplanan insanlar o geceyi sabaha kadar ayrı yaşıyor. İnsanlar sokaklarda şarkılar söyleyip sokak partilerinde eğleniyorlar.

Hollanda-Amsterdam

Amsterdam dünyanın en özgür olan şehirlerinden bir tanesi. Gece hayatının renkli olması bu ülkeye binlerce insanın gelmesine neden oluyor. Amsterdam’da havai fişek sesleri yeni yıl gecesinde her köşeden ayrı bir şekilde yükselir ve insanlar sabahlara kadar sokakları ve caddeleri doldururlar.

Türkiye-İstanbul

Dünyanın en güzel yerlerinden biri İstanbul burada olmak insana farklı duygulara yöneltiyor. Yeni yıla güzel bir şekilde girebilmeniz için öncelikli olarak planlama yapmanız gerekiyor çünkü pek çok mekan yeni yıl kutlamalarına yer veriyor. İstanbul’ da yeni yıla nerede girmeliyim derseniz Nişantaşı’nı önerebiliriz. Ancak pek çok insan da Taksim Meydanına akın ediyor.

Amerika-Newyork

Son olarak ise sizlere pek çok insanın yılın her mevsiminde gitmek istediği Rüyalar ülkesi Amerika’dan bahsedebiliriz. Amerika denilince insanın aklına pek çok şey geliyor. Yeni yıla Amerika’ da girmek pek çok insanın isteyebileceği bir şey ışıl ışıl bir dünya ve birbirinden güzel şehirler.

Amerika yalnız yılbaşı gecesinde gidebileceğiniz bir ülke değil. Amerika’da görmeniz gereken o kadar çok yer var ki bu ancak bir rehber eşliğinde yapıldığı zaman doğru olacaktır. Çünkü bir noktayı gezerken diğerini unutmak dönüş yolunda size pişmanlık verebilecektir.