Sakız Adası Gezilecek Yerler Listesi & En Güzel Plajlar

Sakız Adası gezilecek yerler blog, Sakız Adası’nda görülmesi gereken yerler

Sakız Adası gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Çeşme’nin birkaç mil açığında yer alan ve kapıda vize uygulamasından yararlanarak kolayca seyahat edebileceğiniz Sakız Adası; zengin tarihi, bakir doğası, sakin atmosferi ve birbirinden güzel plajlarıyla konuklarını mest ediyor.

Hafta sonu kaçamakları için ülkemiz yakınındaki en ideal seçenekler arasında sayılan bu harika destinasyonda keyif dolu bir tatil yaşamak için Sakız Adası gezilecek yerler listesinde sizlere önerdiğim yerleşimlere öncelik verebilirsiniz. Deniz, güneş, kum üçlüsüyle buluşmak içinse hazırladığım listenin sonunda yer alan plajları ziyaret edebilirsiniz.

Nerede kalınır? Chios Town, Kambos, Karfas, Pyrgi ve Mesta bölgesi adada konaklama için en uygun yerler. Detayları Sakız Adası’nda nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Otel tavsiyeleri: Sakız Adası’nda yer alan popüler otellerden bazıları: Agora Residence, 4★ Chios Chandris ve 4★ Erytha Hotel & Resort.

Sakız Adası Gezilecek Yerler Listesi

Sakız Adası gezilecek yerler haritası, Sakız Adası haritası
Sakız Adası gezilecek yerler haritası. Tıklayarak büyütebilirsiniz. Google Maps’te açmak için tıklayın.

Sakız Adası’nda gezip görülmesi gereken yerler:
1.Chios Town
2.Pyrgi
3.Mesta
4.Anavatos
5.Volissos
6.Nea Moni Manastırı
7.Olimpi Köyü (Olympoi)
8.Olimpi Mağarası
9.Armolia
10.Lagada
11.Karfas
12.Kambos
13.Avgonima
14.Emporios

1. Chios Town

Chios Sakız Adası turu

Adanın merkezi ve en hareketli bölgesi konumunda olduğundan, gezginler genelde Chios Town’ı Sakız Adası gezilecek yerler listelerinin ilk sırasına yazmayı tercih ediyor.

Çeşme’den hareket eden feribotların varış noktası olan iskeleye ev sahipliği yapan yerleşim, M.Ö. 1000 yılı civarında İyonlar tarafından kurulmuş.

Anadolu’ya yakın olmasının da etkisiyle şehir, üç bin yıllık tarihi boyunca pek çok medeniyetin etkisi altına girmiş ve haliyle gerek kültürel gerekse de mimari açıdan epey zenginleşmiş.

Chios Town’ın bünyesinde barındırdığı tarihi ve kültürel hazineleri keşfetmek için çıkacağınız gezintiye Plateia Vounakiou’dan başlamanızı tavsiye ederim. Zira yerleşimin kalbi olarak anılan meydan çevresinde Mecidiye, Bayraklı, Osmaniye camileri ile Bizans, Denizcilik ve Arkeoloji müzeleri gibi ada tarihine ışık tutan birçok cazibe merkezi bulunuyor.

Ayrıca Sakız’ın geçmişini tanımak için görkemli Sakız Kalesi’ne de zaman ayırmayı sakın unutmayın. Alışveriş içinse Aplotaria Caddesi üzerindeki fırsatları değerlendirebilirsiniz.

2. Pyrgi

Sakız Adası’nda görülmesi gereken yerler Pyrgi

Chios Town’a 25 kilometre mesafedeki Pyrgi, adanın Orta Çağ’da kurulmuş en büyük yerleşimi unvanını taşıyor. Tarihi belgelerden edilen bilgiler ışığında, köyün korsan tehlikesine karşı adanın daha korunaklı olan iç kısımlarına yerleşme düşüncesindeki yerel halk tarafından 11. yüzyılda kurulduğu düşünülüyor.

Tarihi yerleşim, aynı zamanda çini desenli evlerinden dolayı “Boyalı Köy” lakabıyla da anılıyor. Asırlar boyunca geçirdiği dönüşüme rağmen geçmişten izler taşımayı sürdürmesi, köyün yaz aylarında yoğun ziyaretçi çekmesini sağlıyor.

1881 yılında gerçekleşen deprem felaketinden fazla etkilenmemiş nadir yerleşimlerden biri olan Pirgi Köyü’nde, ilk ziyaretinizi Nea Moni Manastırı’nın tasarımı örnek alınarak 13. ve 14. yüzyıllar arasında inşa edilen Agioi Apostoli’ye gerçekleştirebilirsiniz.

1665’te Giritli ressam Antonios Domestichos tarafından çizilmiş duvar resimleri ile süslü dini yapının ardından rotanızı Taxiarchis Kilisesi’ne çevirebilirsiniz.

3. Mesta

Mesta Sakız Adası gezi rehberi

Chios Town’ın 35 kilometre kadar güneybatısında yer alan Mesta, tıpkı Pirgi gibi Orta Çağ atmosferine sahip bir yerleşim bölgesi. Köy, dış tehlikelere karşı daha korunaklı olması amacıyla kale benzeri bir planlamaya sahip.

Adanın bu kesiminde, eskiden yoğun biçimde sakız üretimi gerçekleştiriliyormuş. Bu sayede büyük servete kavuşan yerel halk, bazıları günümüze ulaşmayı başaran ihtişamlı konaklar yaptırmış.

Bir sur misali yan yana sıralanan evler arasında uzanan Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında adeta zamanda yolculuğa çıkacağınız Mesta, anıt statüsünde koruma altında tutuluyor. Bu sayede 14. yüzyıldan kalma atmosferini günümüze taşıyan yerleşimde, Sakız Adası’nda üretilen en iyi şaraplardan biri olan Mestousiko’nun tadına bakabilirsiniz.

Daha özel bir lezzetin peşindeyseniz, tercih hakkınızı Souma’dan yana da kullanabilirsiniz. Ada mutfağının en özel tariflerinden biri olan içecek, incir ve üzümlerin damıtılmasıyla elde ediliyor.

4. Anavatos

Anavatos Sakız Adası gezilecek yerler

Deniz seviyesinden 450 metre yükseklikteki heybetli bir granit tepenin zirvesine kurulu Anavatos, Yunan Bağımsızlık Savaşı ile 1822’deki kanlı olaylara şahit olmuş.

Chios Town’ın 19 kilometre kadar batısındaki köy, çevre ile uyumlu Orta Çağ mimarisinin güzelliği ile gezginlerin ilgisini çekiyor.

Çoğu ziyaretçi, bu yerleşimin korsan yerleşimi olması nedeniyle adanın iç kesimlerindeki bu tepenin üzerine inşa edildiği düşünüyor. Ancak köyün kuruluşu esnasında tamamıyla askeri amaçlar ön planda tutulmuş.

Anavatos, 1881 yılında meydana gelen deprem sırasında yoğun hasar görmüş. Bu nedenle yerel halkın tamamına yakını köyü terk etmiş.

Yurtlarını terk etmeyen birkaç aile, şimdilerde gezginlere köy hakkında değerli bilgiler aktarıyor. Bu fırsattan istifade edip yerleşimin en eski yapıları konumundaki Taxiarchis ve Meryem Ana kiliseleri ile eski okul hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sonra da geleneksel tarzdaki kafeye geçip lezzetli tatlıları ve mezeleri tüketmeye odaklanabilirsiniz. Yalnız bu lezzetlere odaklanıp köyde üretilen balın ve peynirin tadına bakmayı da unutmayın.

5. Volissos

Volissos Sakız Adası Chios

Eğer adanın merkezinden 38 kilometre kadar kuzeybatı yönüne doğru ilerlerseniz, Amani ilçesinin merkezi olarak anılan Volissos’a ulaşabilirsiniz.

Köyün tarihi, tıpkı Anavatos gibi Bizans dönemine kadar uzanıyor. Hatta eteklerine kurulduğu tepenin zirvesinde, bu dönemden kalma bir kale sizleri bekliyor. Üstelik gezginler Ege mimarisinin ön planda olduğu yerleşimi ziyaret ettiklerinde çok daha sıcak bir atmosferle karşılaşıyor.

Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Volissos’un, ünlü şair Homeros’un doğum yeri olduğuna inanılıyor. Kesinlik taşımayan bu bilgiye ek olarak Agia Markella Manastırı başta olmak üzere birçok Bizans stili tarihi yapının varlığı, tarihe meraklı gezginlerin köyü, Sakız Adası gezilecek yerler listelerine eklemelerini sağlıyor.

Köye ulaştığınızda siz de bu yapıları ziyarete öncelik verebilirsiniz. Gezintinizi tamamladıktan sonraysa taverna ve kafelere geçip özgün lezzetlerle dolu bir sofrada eşsiz gastronomik deneyim yaşayabilirsiniz.

6. Nea Moni Manastırı

Nea Moni Manastırı Sakız Adası’nda gezilecek yerler

Adanın kalbinde yer alan Nea Moni Manastırı, yerel inanışa göre Bizans İmparatoru IX. Monomachos’un emri doğrultusunda kendisine sürgünden dönüp tahta oturacağını müjdeleyen iki keşişi ödüllendirmek amacıyla 1042-1055 yılları arasında inşa edilmiş.

Yunanistan’ın en eski manastırlarından biri olan dini kompleks, 1822 yılındaki olaylara kadar yüzlerce keşişe barınma olanağı sağlıyormuş ve ekonomik açıdan son derece güçlü bir yapıdaymış. Günümüzde ise 17 bin metrekarelik alana yayılan manastırda yalnızca üç keşiş bulunuyor.

19. yüzyılın ilk çeyreğinde yaşadığı prestij ve güç kaybına rağmen Nea Moni Manastırı’nın bünyesindeki çoğu bölüm, varlığını korumaya devam ediyor.

Özellikle fresklerle süslü ana kilise, manastırı ziyaret eden gezginlerden yoğun ilgi görüyor. Keşişlere ait odalar, Aziz Luke’a adanmış şapel ve yemek salonu da bu ilgiden nasiplerini fazlasıyla alıyor.
•Ziyaret Saatleri: 08.00-18.00
•Giriş Ücreti: €2

7. Olimpi Köyü (Olympoi)

Olympoi Sakız Adası gezilecek yerler

Yemyeşil bitki örtüsüyle kaplı bir vadi boyunca uzanan Olimpi Köyü’nün kökenleri 13. yüzyıla kadar uzanıyor. Chios Town’ın yaklaşık 30 kilometre kadar güneybatısında bulunan köy, adadaki çoğu türdeşi gibi dış tehditlere karşı korunak sağlayacak şekilde inşa edilmiş.

Hatta yerel halk, bu konuda bir adım daha ileri giderek giriş ve çıkışların tek bir kapıdan yapılmasını sağlamış. Böylece köy, dışarıdan bakanlar için kudretli bir kale görünümü almış.

Aynı zamanda ideal bir konaklama bölgesi olan Olympoi’nin merkezine görkem katan 20 metre yüksekliğe sahip kule, eski zamanlarda korsan tehlikesine karşı gözlem amacıyla kullanılmış. Şimdilerde ise yapı, güzel bir restorana ev sahipliği yapıyor.

Etrafı sakız ağaçları ile çevrelenmiş köyde zaman geçirirken Agia Paraskevi Kilisesi’ne de mutlaka zaman ayırmanızı öneririm. Sonrada rotanızı birazdan sizlere detaylıca anlatacağım Olimpi Mağarası’na çevirebilirsiniz.

8. Olimpi Mağarası

Olympi Mağarası Sakız Adası’nda görülmesi gereken yerler

Sakız Adası’nda görülmeye değer doğa harikası mekânların başında gelen Olimpi Mağarası, adını aldığı köye 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Rehberli turlar sayesinde kapsamlıca gezme fırsatı yakalayacağınız mağara, ününü büyük oranda arkeologlara göre günümüzden 150 milyon yıl önce oluşmaya başlamış, olağanüstü güzellikteki sarkıtlarına borçlu. Bu sarkıtlardan bazıları, yer çekimine meydan okurcasına eğimli biçime sahipler.

2002 yılında doğa tutkunlarının ziyaretine açılan Olimpi Mağarası, doğanın yaratıcı yönünü vurgulamak konusunda gayet cömert davranıyor.

Mağaraya girdiğinizde büyüleyici güzellikteki rengârenk bir atmosferle karşılaşacağınızı baştan söylemeliyim. Haliyle mağarayı ziyaret için yola çıkmadan önce fotoğraf makinenizi yanınıza aldığından emin olun. Gezginlere görsel bir şölen sunan bu durum, kalsiyum karbonat ve argillik alternasyon sayesinde oluşmuş.
•Ziyaret Saatleri: 11.00-18.00

9. Armolia

Armolia Sakız Adası seyahati

Güneydeki köylere ulaşım sağlayan yolların kesiştiği noktada yer alan Armolia, Arnavut kaldırımı kaplı dar sokakları ve taş evleri ile ilk bakışta tipik bir Ege köyü imajı çiziyor.

Ancak köye zaman ayıran gezginler, burada farklı mimari tarzlara tarihi yapıları ziyaret etme ve kökenleri asırlar öncesine dayanan geleneksel seramik eşya üretimi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olma fırsatı buluyor.

Armolia halkı, kuşaktan kuşağa aktardıkları bilgiler ışığında birbirinden güzel sürahiler, vazolar, kâseler, kavanozlar ve bardaklar üretiyor.

Konu tarihi yapıları ziyaret olduğunda Armolia’nın farklı noktalarına yönelmeniz gerekiyor. Örneğin köyün merkezine giderseniz, önce Agios Dimitrios Kilisesi’ni ziyaret edebilir ve sonra hemen bitişiğindeki Panagia Kilisesi’ne geçip oyma sunakları yakından inceleyebilirsiniz.

Köyün batısındaki tepenin zirvesinde, sizleri 1446’da inşa edilmiş bir Bizans kalesi bekliyor. Eğer yerleşimin doğusuna doğru yönelecek olursanız, 18. yüzyılın sonlarında kurulan Zoodochos Pigi Vretou Manastırı’nı görebilirsiniz. Hatta Armolia ile Pirgi arasındaki dar patikayı takip ederseniz, arkeolojik koruma alanına ulaşabilirsiniz.

10. Lagada

Lagada Sakız Adası gezilecek yerler

Sakız Adası gezilecek yerler listesi boyunca şimdiye kadar sizlere, iç kesimlerdeki görülmeye değer köyleri anlattım. Ancak Ege Denizi’ndeki her adada olduğu gibi Sakız’ın sahil kesiminde de keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok yerleşim bulunuyor.

Bu tarz yerleşimlerin başında ise tavernalarında düzenlenen gece eğlenceleri ve yerel dans gösterileri ile ünlü balıkçı köyü Lagada geliyor.

Ada kültürünü ve gündelik yaşamı farklı yönlerden tanımanıza kolaylaştıracak Lagada’da yaşamlarını sürdüren ailelerin neredeyse tamamı, geçimlerini Ege’nin bereketli sularından sağlıyor.

Tabii yaşadıkları yeri ziyaret eden gezginlere kendi usullerince hazırladıkları yemekleri ve mezeleri sunmaktan da çekinmiyorlar. Eğer ziyaretinizi 17 Eylül tarihine denk getirebilirsiniz, Azize Sofia adına gerçekleştirilen kutlamaları yerinde izleme ayrıcalığına kavuşabilirsiniz.

11. Karfas

Sakız Adası’nda denize girilecek yerlerKarfas

Chios Town ile arasında yalnızca 7 kilometrelik mesafe bulunan Karfas, adanın en büyük turistik konaklama bölgesi olma özelliği taşıyor.

Yaz mevsiminde cıvıl cıvıl atmosfere bürünen belde, adanın en güzel plajlarından birine ev sahipliği yapıyor. Yerleşimin kıyı kesiminde ayrıca konfor seviyesi yüksek konaklama tesisleri, dalış okulları ile çok sayıda kafe, restoran ve bar bulunuyor.

Karfas otelleri, adadaki çoğu yerleşimdeki türdeşlerinin aksine bünyelerinde barındırdıkları lüks olanaklarla tanınıyor.

Karfas’da gündüz saatlerini, altın sarısı upuzun kumsalda huzur içerisinde geçirebilirsiniz. Dilerseniz gün içerisinde keyif dolu anlar yaşamak için su sporları olanaklarını değerlendirebilirsiniz.

Gün batımıyla birlikteyse eğlenmek için barların ve gece kulüplerinin yolunu tutabilirsiniz. Alternatif olarak otellerde düzenlenen geleneksel Yunan gecelerine de katılabilirsiniz.

12. Kambos

Kambos Sakız Adası gezi notları

Havalimanına en yakın yerleşim bölgesi olan Kambos, Chios Town’ın 5 kilometre güneyinde bulunuyor. Adanın kalbine bu kadar yakın olmasına rağmen köy, iyi korunmuş Orta Çağ dokusuyla dikkatleri üzerine topluyor.

Yerleşim, ilk olarak Bizans döneminde tarih sahnesine çıkmış. Hatta bu dönemde çok sayıda görkemli konut inşa edilmiş. Ancak bu yapıların büyük çoğunluğu, 1881’deki deprem felaketi sırasında kullanılamayacak hale gelmiş.

Kambos sınırları içerisinde gezintiye çıktığınızda, eskisi kadar çok olmasa da iyi korunmuş konaklara denk gelebilirsiniz. Neo-Klasik tarzdaki bu tarihi yapıların her biri, büyük bahçelerin ortasında yer alıyor. Narenciye ağaçları arasında yükselen taş konaklar, renkli terasları ile göz alıcı bir görünüm ortaya koyuyor.

13. Avgonima

Avgonima Sakız Adası gezilecek yerler

Konu Orta Çağ ambiyansını koruyan ve geleneksel mimariden izler taşıyan yerleşimler olunca, Chios Kasabası’nın 15 kilometre batısındaki Avgonima’yı da unutmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bir tepenin üzerine kurulu köyde, ilk yerleşimin izleri 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Etrafı sakız ve zeytin ağaçlarıyla kaplı bu şirin yerleşim, konuklarını bir yandan tarihten keyifli bir yolculuğa çıkartırken diğer taraftan çiftlere aradıkları romantik atmosferi fazlasıyla veriyor.

Günümüzde Avgonima’da yaşayan halkın büyük bölümü, geçimlerini tarımsal faaliyetlerinden sağlıyor. Bu sayede gezginler, bölgeye özgü en taze ürünleri doğrudan üreticisinden alma fırsatı yakalıyor.

Eğer etkileyici manzaraların peşindeyseniz, gün batımına yakın Orta Çağ’dan kalma kulenin bulunduğu yere çıkabilirsiniz. Alternatif olarak Elinda Körfezi’ne de gidebilirsiniz. Böylece enfes Ege Denizi ve Psara manzarasının keyfini sürebilirsiniz.

14. Emporios

Emporio Sakız Adası gezilecek yerler

Pirgi ile arasında yalnızca 6 kilometrelik mesafe bulunan Emporios, adanın en küçük yerleşimlerinden bir tanesi. Ancak köy, aynı zamanda gözlerden uzakta keyif dolu bir gün geçirmek isteyen gezginler için adanın en iyi kaçış noktalarının başında geliyor.

Arkeolojik kazı çalışmaları sayesinde kökenlerinin tarih öncesine kadar uzandığı anlaşılan bu şirin yerleşimin en dikkat çekici kısımlarını ise güzel limanı ile Psarona Yanardağı’nın izlerini bünyelerinde barındıran iki harika plaj oluşturuyor.

Eğer Emporios’un geçmişine odaklanmak niyetindeyseniz, bir Orta Çağ kalesinin kalıntılarının bulunduğu Dotia bölgesinde zaman geçirebilirsiniz.

Yerel halkla iletişim kurmak içinse en iyi fırsatları liman çevresindeki tavernalarda yakalayabilirsiniz. Sakin atmosferi fırsat bilip deniz keyfi yapmak isterseniz, Mavra Volia ile Foki arasında seçim yapabilirsiniz.

Sakız Adası’ndaki En Popüler Plajlar

Sakız Adası gezilecek yerler, plajlar, denize girilecek yerler

Sakız Adası gezilecek yerler listenize aşağıda sıraladığım plajlardan birkaçını ekleyerek, tatil günlerinizi çok daha renkli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Adanın sahil kesimini süsleyen plajların hemen hemen hepsine arabayla rahatça ulaşabilirsiniz. Yerlerini belirleme konusunda sıkıntı yaşadığınızda ise harita uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

1. Mavra Volia

Sakız Adası’nın açık ara en ünlü plajı Mavra Volia’ya, Emporios üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz.

Siyah kumlarla kaplı olduğu için Volkan Plajı adıyla da anılan doğa harikası mekân, özellikle ağustos ayında bir hayli kalabalık oluyor. Ancak nefes kesici atmosferi, bu yoğunluğun kolayca göz ardı edilmesini sağlıyor.

2. Vroulidia

Mavra Volia’daki kalabalıktan rahatsız olursanız, rotanızı hemen yanı başındaki Vroulidia’ya çevirebilirsiniz.

Kristal berraklığındaki denizi ve altın sarısı kumlarla kaplı sahili ile beğeni toplayan plaj, turizm sezonunun en yoğun dönemlerinde bile gayet tenha oluyor.

3. Apothika

Su sporları olanaklarıyla ilgilenmekten hoşlanıyorsanız deniz keyfi yapmak için Apothika’yı tercih edebilirsiniz.

Mesta’ya yakın konumdaki plaj, devamlı bir gelişim halinde. Dolayısıyla gezginlere sunduğu olanaklar, her geçen yıl zenginleşiyor.

4. Agia Dynami

Adını yakınındaki kiliseden alan Agia Dynami, Olimpi Köyü’ne giden yol üzerinde bulunuyor.

Sakinlik arayanlar için ideal seçeneklerden biri olan plajın yakınında herhangi bir tesis yok. Dolayısıyla ihtiyaç duyacağınız her şeyi yanınızda götürmeniz gerekiyor.

5. Agia Fotia (Agia Fotini)

Chios Town’dan Kalimassia’ya giden yolu takip ederek kolayca ulaşabileceğiniz Agia Fotia, günün her saati hareketli atmosferi ile gezginleri kendisine çekiyor.

Etrafında yoğun ilgi gören eğlence mekânlarının bulunduğu plaja sabah saatlerinde gitmeyi tercih ederseniz gayet rahat bir ortamda deniz keyfi yapabilirsiniz.

6. Salagona

Doğal güzelliği ile ilgi uyandıran Salagona’ya zorluk seviyesi yüksek bir patika üzerinden ulaşılıyor. Dolayısıyla plaj, yazın en hareketli günlerinde bile sakin atmosferini korumayı başarıyor.

Burada zaman geçirirken sıkıldığınızı hissederseniz yakın mesafedeki Katharos Plajı’na gitmeyi düşünebilirsiniz.

7. Trachili

İnsana zindelik veren soğuk denizi ile tanınan gözlerden uzak Trachili’ye, Chora’dan arabayla 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Adanın batı sahilinde yer alan plajda, gün boyu yüzüp güneşlendikten sonra birkaç adım uzağındaki burnun ucuna gidip manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

8. Nagos

Çocuklu ailelere güvenli ortam sunan Nagos, turkuaz rengi denizi ve küçük taşlarla kaplı şirin sahili ile beğeni topluyor.

Kardamyla Köyü sınırları içerisindeki plaj etrafındaki yeme-içme olanakları, çok kaliteli olmamakla birlikte ihtiyacı karşılayacak düzeydeler.

9. Anemi (Yosonas)

Sakız Adası’nın en iyi plaj barlarından bazılarına ev sahipliği yapan Anemi, huzur dolu atmosferi ile kafa dinlemek ve stresten arınmak isteyen gezginlere hitap ediyor.

Etraftaki mekânlar sayesinde Nagos’a birkaç dakikalık mesafedeki plajın konfor seviyesi bir hayli yükselmiş.

10. Glaroi

Chios Town ile Kardamyla arasındaki yolun üzerinde yer almasına rağmen ilk bakışta fark edilmesi güç olan bir koyda saklı durumdaki Glaroi, Sakız Adası gezilecek yerler listenize eklemenizi önereceğim son plaj.

Hemen arka tarafında bulunan bar sayesinde hareketli atmosfere kavuşan plaj, görünümüyle konuklarının hayranlığını kazanıyor.

Sakız Adası’nda nerede kalınır?

Sakız Adası’nda nerede kalınır? otel tavsiyesi chios chndris
4 yıldızlı Chios Chandris, Chios Town’daki en popüler tesislerden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Sakız Adası’nda nerede kalınır? yazımda detaylıca anlattığım gibi Sakız Adası’nda konaklama yapabileceğiniz en güzel bölgeler: Chios Town, Kambos, Karfas, Pyrgi ve Mesta çevresi.

Ada genelinde konaklama yapabileceğiniz, her bütçeye göre birçok otel seçeneği var. Ama ben daha çok ada merkezinde, Chios Town’da konaklama yapmayı düşünenler için 4 yıldızlı Chios Chandris adlı tesisi önerebilirim.

Plaja yalnızca 300 metre uzaklıkta yer alan otel, liman manzaralı odaları ile bölgede keyifle konaklama imkanı sunuyor. Booking.com’da yaklaşık 500 ziyaretçinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda 10 üzerinden 8,9 gibi güzel bir puan alan tesis bölgede konaklama yapabileceğiniz en popüler yerlerden.

Otel hakkında daha detaylı bilgi almak, görselleri incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Sakız Adası gezilecek yerler yazısı boyunca en popüler Yunan Adaları‘ndan biri olan ve Çeşme’nin hemen karşı kıyısında yer alan Sakız Adası’nda gezip görülmesi gereken yerler ile adada deniz keyfi yapabileceğiniz en popüler plajlar hakkında bilgiler paylaşmaya çalıştım.

Eğer sizin de şu noktaları da Sakız Adası gezilecek yerler listesine eklemelisiniz dediğiniz yer varsa lütfen yorum yapın bizimle paylaşın!

Benzer içerikler:
•Midilli gezilecek yerler
•Rodos gezilecek yerler
•Mykonos gezilecek yerler
•Santorini gezilecek yerler
•Kos Adası gezilecek yerler