Strazburg Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 15 Yer!

strazburg gezilecek yerler blog, strazburg’da gezip görülmesi gereken yerler

Strazburg gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Noel zamanı zarif atmosferi ile masal diyarlarını anımsatan, ilkbaharda çiçekler açtığında rengârenk görünüme bürünen, yaz mevsiminde havalar ısınınca cıvıl cıvıl hale gelen bir tatil destinasyonu Strazburg.

Üstelik Almanya sınırına oldukça yakın konumdaki Fransız kenti, Alsas bölgesinin gerek mimari gerekse de kültürel açından tüm görkemini yansıtmak konusunda oldukça cömert davranıyor.

Hal böyle olunca kente seyahat etmeye karar veren gezginlere sadece, kapsamlı bir gezi programı oluşturmak kalıyor. Kendi programınızı oluşturmaya deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığım Strazburg gezilecek yerler listesini inceleyerek başlayabilirsiniz.

Nerede kalınır? Tarihi Şehir Merkezi, Gare Centrale, Quartier Europeen ve Krutenau bölgesi şehirde konaklama için en uygun yerler. Detayları Strazburg’da nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Otel tavsiyeleri: Strazburg şehir merkezinde yer alan en popüler otellerden bazıları: 3★ Citadines Kléber Strasbourg, 4★ Best Western Plus Monopole Métropole, 5★ Sofitel Strasbourg Grande Ile.

Strazburg Gezilecek Yerler Listesi

strazburg gezilecek yerler konum bilgileri, strazburg haritası
Strazburg gezilecek yerler haritası. Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz. Google Maps’te açmak için tıklayın.

Strazburg’da gezip görülmesi gereken yerler:
1.La Petite France
2.Cathedrale Notre Dame de Strasbourg
3.Palais Rohan
4.Parc de l’Orangerie
5.European Parliament
6.Strasbourg le Barrage Vauban
7.Musée Alsacien
8.Ponts Couverts
9.Place Kleber (Kleber Meydanı)
10.Christmas Market
11.Maison Kammerzell
12.Musée Historique
13.Strasbourg Museum of Modern and Contemporary Art
14.Eglise Saint Thomas
15.Musée Archeologique

1. La Petite France

La Petite France strazburg gezi rehberi

Quartier des Tanneurs ya da daha popüler adıyla La Petite France, tarihi kent merkezinin en çok ziyaretçi çeken bölgesi olmayı sürdürüyor.

Geleneksel Alsas mimarisinin tüm özelliklerini bünyelerinde barındıran yarı ahşap binalar, nehir kıyısına kurulu bu sevimli yerleşim bölgesini gezginlerin Strazburg gezilecek yerler listelerine dâhil etmelerindeki ana neden olarak öne çıkıyor.

Küçük Fransa’nın dar sokaklarına renk katan bu yapılar, 16. ve 17. yüzyıllarda inşa edilmiş. O dönemlerde, bölgeye şimdikinden çok daha farklı hava hâkimmiş. Çünkü Grande Île’in bu bölümünde balıkçılar, deri işlemecileri ve değirmenciler ikamet ediyormuş.

“La Petite France’da gezintiye nereden başlamalıyım?” sorusu aklınızı kurcalıyorsa, sizlere tüm samimiyetimle Rue du Bain-aux-Plantes yanıtını verebilirim.

Arnavut kaldırımı kaplı cadde, yerel mimariyi tanımak için en ideal yer konumunda. Caddenin güneybatısında ise Orta Çağ’da şehir savunmasının en önemli parçaları olan Ponts Couverts sizleri bekliyor.

Üstü kapalı köprülerin yanı başındaki dört savunma kulesi, zamana meydan okurcasına ayakta durmaya devam ediyor.

2. Cathedrale Notre Dame de Strasbourg

Cathedrale Notre Dame de Strasbourg strazburg gezi notları

La Petite France’ın ardından rotanızı kentteki en görkemli yapıların başında gelen Cathedrale Notre Dame de Strasbourg’a çevirebilirsiniz.

Gotik ve Romanesk tarzı mimari unsurları bünyesinde başarıyla harmanlayan dini yapının inşa süreci, 1015 yılında başlamış. 1439’da tamamlanan kudretli katedralin yapımının bu kadar uzun sürmesinde, bir yangın felaketi ve çeşitli taht çekişmeleri etkili olmuş.

İnşasında kireç taşı kullanılan katedral, tüm bu etkenlere rağmen kullanıma açılmasını takip eden 227 yıl boyunca dünyanın en yüksek yapısı unvanını elinde tutmuş.

Strazburg Katedrali’nin en dikkat çekici kısımlarını 12. ila 14. yüzyıllar arasında eklenen vitray camlar oluşturuyor. Göz alıcı güzellikte çeşitli desenlerle süslü camları inceledikten sonra odağınızı astronomik saate çevirebilirsiniz.

Ziyaretinizi saat 12.30’a denk getirebilirseniz saatin çalması ile harekete geçen figürleri seyredebilirsiniz. Daha sonrasında ise kuzey kulesinin üst kısmındaki seyir terasına çıkıp enfes manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.
•Adres: Place de la Cathédrale, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 09.00-19.00
•Giriş Ücreti: €5
•Web Sitesi

3. Palais Rohan (Rohan Sarayı)

Palais Rohan strazburg gezilecek yerler

İlk bakışta Versay’ın küçük bir kopyasını andıran Palais Rohan, 1720’li yıllarda Robert de Cotte’nin tasarımlarına bağlı kalınarak inşa edilmiş.

Barok tarzdaki saray, yapım aşamasında planlandığı gibi Strazburg’un prens-piskoposu Armand Gaston de Rohan-Soubise tarafından ikametgâh olarak kullanılmış. Ancak 1732’de başlayan bu süreç Fransız Devrimi nedeniyle 1742 yılında sonlanmış.

Rohan Hanedanı’na ait gösterişli konut, günümüzde ise birbirinden değerli koleksiyonlara sahip üç önemli müzeye ev sahipliği yapıyor.

Rohan Sarayı’nın bodrum katında faaliyet gösteren Arkeoloji Müzesi, tarih öncesi devirlerden M.S. 800’lü yıllara kadarki uzun zaman dilimine tarihlenen çeşitli buluntuları tarih tutkunlarına sunuyor.

Yapının zemin katında yer alan Dekoratif Sanatlar Müzesi’nde Hannong seramikleri ile süslenmiş odaları gezerken 18. yüzyılda soyluların benimsediği gösterişli yaşam tarzı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir üst kata çıktığınızda ise Güzel Sanatlar Müzesi bünyesinde sergilenen İtalyan, Flemenk, Flaman ve Fransız ustalara ait eserleri yakından inceleyebilirsiniz.
•Adres: 2 Place du Château, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
•Giriş Ücreti: €12 (Tüm Müzeler)

4. Parc de l’Orangerie (Orangerie Parkı)

Parc de L’Orangerie strazburg’da gezilecek yerler

Strazburg’da tatil yaparken hareketli atmosferden bunaldığınızı hissettiğiniz an Quartier Europeen’e geçip Orangerie Parkı’nın huzur dolu ortamında ferahlama imkânı bulabilirsiniz.

Kentin en eski parkı, 19. yüzyılın başlarında İmparatoriçe Josephine onuruna kurulmuş. Sizin de kolayca tahmin edebileceğiniz üzere yeşil alan adını 140 portakal ağacından alıyor.

Bu ağaçlar, devrim esnasında Chateau de Bouxwiller’den sökülerek buraya dikilmiş. Ancak günümüze sadece üç tanesi ulaşabilmiş.

Parc de l’Orangerie, ağaçlar dışında farklı zevklere hitap eden alanlarıyla konuklarına keyifli saatler yaşatıyor. Küçük boyutlu hayvanat bahçesi ve çiftlik sayesinde çocukların ilgisini çekmeyi başaran parkta sakin atmosferi fırsat bilip piknik yapabilirsiniz.

Romantik bir anı olması için ortasındaki gölette kayıkla gezintiye çıkabileceğiniz gibi yıl boyunca Pavillon Josephine’de gerçekleştirilen sergileri ziyaret edebilirsiniz.

Hatta park bünyesinde kurulu yetiştirme alanına gidip yerel kültürde önemli yere sahip leylekleri gözlemleyebilirsiniz.
•Ziyaret Saatleri: 07.00-20.00

5. European Parliament

European Parliament strazburg gezi rehberi

Strazburg, II. Dünya Savaşı’nın ardından barışın sembolü haline geldiği için Avrupa Birliği’nin başkenti olarak seçilmiş. Dolayısıyla birliğin en önemli yönetim organı olan parlamentonun bu şehirde faaliyet göstermesine karar verilmiş.

Alınan karar doğrultusunda Henry Bernard’ın tasarımına bağlı kalınarak 1972-1977 yılları arasında nehir kenarına modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, yani Palais de L’Europe inşa edilmiş.

Orangerie Parkı’na yakın konumdaki Avrupa Birliği Parlamento Binası, gerek mimari özellikleri gerekse de kültürel faaliyetleriyle gezginlerin keyifli bir tatil dönemi geçirmek için hazırladıkları Strazburg gezilecek yerler listelerinde kendisine kolaylıkla yer bulabiliyor.

Konuklarına birliğin siyasi yapısı hakkında detaylı bilgi sahibi olma fırsatı veren parlamento binasının etkinlik takvimini takip ederek farklı temalara sahip sergileri ziyaret etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Hatta web sitesi üzerinden kayıt yaptırarak rehberli turlara katılabilirsiniz.
•Adres: Louise Weiss Building, 1 Allée du Printemps, 67070 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 11.30-17.00
•Web Sitesi

6. Strasbourg le Barrage Vauban (Vauban Barajı)

Strasbourg le Barrage Vauban strazburg seyahati

17. yüzyıl mühendisliğinin bölgedeki en başarılı örneklerinden biri olarak değerlendirilen Strasbourg le Barrage Vauban, La Petite France’ın renkli manzarasını seyretmek için ideal konumu nedeniyle adeta ziyaretçi akınına uğruyor.

Adını o dönem Fransız ordusunda görev yapan ve yaratıcısı konumundaki Sebastien Le Prestre de Vauban’dan alan baraj, şehrin savunmasını güçlendirmek için inşa edilmiş.

Vauban, yapı sayesinde herhangi bir kuşatma anında güneyde bekleyen düşman ordularını sel suları ile püskürtmeyi ve su seviyesi ile oynayarak Ill Nehri üzerinde geçiş noktaları oluşturulmasını zorlaştırmayı amaçlamış.

Vosges Dağları’ndan getirilen pembe renkli kireç taşları kullanılarak yapımı gerçekleştirilen Vauban Barajı, askeri önemini çoktan yitirmiş.

Ancak başta da belirttiğim gibi günümüzde fotoğraf çekmekten ve manzara seyretmekten hoşlananların şehirde mutlaka zaman ayırdıkları bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda.

Yapının üst kısmına çıkarsanız, La Petite France’a ek olarak Ponts Couverts üzerindeki 4 savunma kulesini ve Aziz Thomas Kilisesi ile Strazburg Katedrali’ni farklı açılardan gözlemleme şansı elde edebilirsiniz.
•Adres: Place du Quartier Blanc, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 08.00-21.00

7. Musée Alsacien (Alsas Müzesi)

Alsatian museum strazburg gezisi

1902 yılında kurulan Musée Alsacien, 18. ve 19. yüzyılda Alsas kırsalında gündelik yaşamın nasıl olduğu hakkında fikir veriyor.

Kültürel tesis, Ill Nehri üzerindeki rıhtıma yakın konumdaki birbiriyle bitişik üç binada faaliyet gösteriyor. Yerel mimarinin zarafetini yansıtan yarı ahşap bu konutlar, 1500’lü ve 1600’lü yıllarda inşa edilmiş.

Alsas Müzesi, 5 binden fazla nesneyi bünyesinde barındırıyor. Müzeyi gezerken odaklanılan döneme özgü kostümleri, oyuncakları, seramik eşyaları ve mobilyaları yakından inceleyebilirsiniz.

Koleksiyonda ayrıca yerel el sanatlarının inceliklerini gösteren eşyalara da yer veriliyor. Bu nesnelerin hepsi, temalarına uygun olarak çeşitli oda ve işliklere yerleştirilmiş. İşliklerden birinde bölgenin önemli gelir kaynaklarından biri olan şarap üretimi adım adım tasvir ediliyor.
•Adres: 23-25 Quai Saint-Nicolas, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
•Giriş Ücreti: €6,50

8. Ponts Couverts

Ponts Couverts strazburg’da gezilecek yerler

Petite France’a giden yol üzerinde bulunan Ponts Couverts, Ill Nehri’ne bağlı kanalların üzerinde yer alan 3 köprüden ve 4 kuleden oluşan bir savunma sistemi.

Orta Çağ’da kenti çevreleyen surlardan günümüze ulaşan en önemli parça konumundaki yapı grubu, 13. yüzyılda inşa edilmiş. Eski zamanlarda her bir köprünün üzeri çatıyla kaplıymış.

Zaten isimlerini de düşman saldırılarına karşı daha güçlü olmaları için tasarımlarına eklenen bu çatılardan alıyorlar. Gerçi şimdilerde yalnızca Vauban Barajı olarak anılan köprü orijinal görünümünü koruyor.

Ponts Couverts, 1784 yılında çatıları kaldırılıp görünümleri sıradanlaşmış olmasına rağmen tarihi önemi nedeniyle yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Hatta kentte en çok fotoğrafı çekilen yapılar arasında gösteriliyor.

9. Place Kleber (Kleber Meydanı)

Klaber strazburg turu

Kent merkezindeki en büyük meydan konumundaki Place Kleber, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergiliyor.

Günün her saati hareketli meydan, adını Strazburg doğumlu Jean-Baptiste Kleber’den alıyor. Eski adı Waffenplatz olan alana gittiğinizde ülke tarihinde önemli bir yere sahip olan generali tasvir eden heykeli görebilirsiniz. Alanın kuzeyinde ise Jacques-Francois Blondel’in imzasını taşıyan etkileyici Aubette bulunuyor.

Kleber Meydanı, alışveriş tutkunlarını kendisine dünyaca ünlü markalara ait mağazaları ile çekiyor. Kentin en iyi restoran ve kafelerine yürüme mesafesindeki meydanı, fırsat bulursanız Noel ve yeni yıl döneminde ziyaret etmenizi öneririm.

Çünkü yılın bu döneminde kurulan dev çam ağacı alana bambaşka bir görünüm katıyor. Ayrıca hemen yakınına harika bir Noel pazarı kuruluyor.

10. Christmas Market

Christmas Market strazburg gezilecek yerler

Strazburg, yılın her mevsimi konuklarına farklı manzaralar sunuyor. Özellikle Noel yaklaşırken kent bambaşka bir havaya bürünüyor. Çünkü meydanlara kurulan süslemeler, kar da yağdıysa, gezginlerin kendilerini bir rüyadaymış gibi hissetmelerini sağlıyor.

Az önce sizlere anlattığım Kleber Meydanı’nın komşusu Broglie başta olmak üzere kent merkezinin çeşitli noktalarında ise yılın bu dönemi oldukça yoğun geçiyor. Çünkü bölgedeki meydanlar ve caddeler, birçok gezginin Strazburg gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezi konumundaki Noel pazarına ev sahipliği yapıyor.

Adeta bir festival havasının yaşandığı Strazburg’un dünyaca ünlü Noel pazarının kökenleri 1570 yılına kadar uzanıyor. O zamanlar Christkindelsmärik, yani “Bebek İsa’nın Pazarı” adıyla anılan Christmas Market bünyesinde yaklaşık 300 tezgâh kuruluyor.

Kasım sonunda kentin sokaklarını süsleyen pazar aracılığıyla el yapımı ürünlere sahip olmak isterseniz, Katedral ve Broglie meydanlarındaki tezgâhlara odaklanabilirsiniz. Lezzetli yiyeceklerin tadına bakmak içinse Place du Marché-aux-poissons’a yönelebilirsiniz.

11. Maison Kammerzell (Kammerzell Evi)

Maison Kammerzell strazburg gezilecek yerler

Katedral Meydanı üzerinde yer alan Maison Kammerzell, kentte Alsas mimarisinin detaylarını yansıtan en güzel bina olarak gösteriliyor.

15. yüzyılda inşa edilen simge yapının ilk katının duvarları, geleneksel tarza uygun olarak taştan örülmüş. Bu bölümde uzun süre boyunca tüccarlar mallarını müşterilerine sunmuş. Yarı ahşap üst katların görünümü ise kurşunlu pencereler ve ahşap

oyma süslemeler ile zenginleştirilmiş. Bu katlardaki konforlu odalar, şimdilerde gezginlere kusursuz konaklama deneyimi yaşatıyor.

Kentin kalbinde dolaşırken Kammerzell Evi’ne ek olarak Pharmacie de Cerf’i de mutlaka görmenizi tavsiye ederim. Antik Roma kalesinin kalıntılarına oldukça yakın konumdaki yarı ahşap ev, 1567’de inşa edilmiş.

Tarihi yapı, günümüzde kültürel etkinliklerin pazarlamasını yapan bir acenteye ev sahipliği yapıyor. Buna rağmen iç süslemeleri ile gezginlerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor.
•Adres: 16 Place de la Cathédrale, 67000 Strasbourg
•Web Sitesi

12. Musée Historique

Le Musee Historique Strasbourg strazburg gezilecek yerler

Bir zamanlar et pazarının kurulduğu Rönesans tarzı Grande Bucherie’de konularını ağırlayan Musée Historique, geniş koleksiyonu aracılığıyla kentin geçmişini merak edenlerin akıllarına takılan tüm sorulara cevap verme misyonunu üstleniyor.

Kültürel tesiste ağırlık Orta Çağ’ın erken dönemlerinden Fransız Devrimi’ne kadarki zaman aralığına verilmiş. Ancak bazı kısımlarda Napolyon ve modern zamanlara yönelik bilgi aktarımı da es geçilmemiş.

Strazburg Tarih Müzesi’nde sergilenen silahlar, haritalar, kıyafetler, heykeller, eskizler aracılığıyla bir zamanlar kentteki sosyal, politik ve ekonomik yapının nasıl olduğu konusunda bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

Müzede en yoğun ilgiyi ise 80 metrekarelik alanı kaplayan Strazburg maketi görüyor. 1/600 ölçekli bu maket sayesinde Strazburg’un eskiden nasıl bir yer olduğu konusunda fikir edinebilirsiniz.

Hatta maketin Petite France kısmına odaklanırsanız Ponts Couverts’in üstü kapalı halde modellendiğini görebilirsiniz.
•Adres: 2 Rue du Vieux-Marché-aux-Poissons, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
•Giriş Ücreti: €6,50

13. Strasbourg Museum of Modern and Contemporary Art

Museum of Modern and Contemporary Art strazburg gezilecek yerler

Ill Nehri kıyısında bulunan ve zarif detaylarıyla dikkat çeken bir binada faaliyet gösteren Strasbourg Museum of Modern and Contemporary Art, Fransa’nın alanında en büyükleri arasında sayılıyor.

1973 yılında kurulan kültürel tesis; güzel sanatlar, grafik ve fotoğraf koleksiyonları ile ziyaretçilerinin hayranlığını kazanıyor. 17 binin üzerinde modern ve çağdaş sanat eserini bünyesinde barındıran müzede Kandinsky, Picasso, Monet, Rodin gibi büyük ustaların imzasını taşıyan çalışmaları yerel sanatçıların ürettikleri ile yan yana görebilirsiniz.

Strazburg Modern ve Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde yıl boyunca süreli sergiler de düzenleniyor. Kalıcı ve süreli sergileri gezdikten sonra mola vermek için müzenin 1. katında bulunan kafenin Ill Nehri ve Petite France manzaralı terasını tercih edebilirsiniz.
•Adres: 1 Place Hans-Jean-Arp, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
•Giriş Ücreti: €10

14. Eglise Saint Thomas (Aziz Thomas Kilisesi)

Eglise Saint Thomas strazburg gezi rehberi

Strazburg’un farklı kültürlerin kesişim noktası olduğunun en önemli kanıtı niteliğindeki Eglise Saint Thomas’ın kökenleri 6. yüzyılın başlarına kadar uzanıyor.

Kendi halinde bir şapel olarak tarih sahnesine çıkan kilise, ilk kapsamlı dönüşümünü 11. yüzyılda geçirmiş. Romanesk tarzda yeniden inşa edilen Evanjelist kilise, 1517’de başlayan reform hareketlerinin etkisiyle Lutheryanlar’ın ibadetine açılmış. Sonraki dönemlerde ise dini yapı, sık sık Katolik-Protestan çekişmesinin ortasında kalmış.

Aziz Thomas Kilisesi, çekişmelerle geçen tarihi kadar mimari özellikleriyle de farklılığını ortaya koyuyor. Çünkü 1520’li yıllarda yapımı gerçekleştirilen şimdiki yapı, Fransa’daki birçok türdeşinin aksine Alman esintileri taşıyor.

Kiliseyi farklı kılan özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için rehberli turlara katılabilirsiniz.
•Adres: 11 Rue Martin Luther, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
•Web Sitesi

15. Musée Archeologique (Arkeoloji Müzesi)

Musee Archeologique strazburg gezilecek yerler

Daha önce de bahsettiğim gibi Musée Archeologique, Palais Rohan’ın bodrum katında faaliyet gösteriyor. Müzenin temelleri, Alsas’ın Tarihi Anıtlarını Koruma Cemiyeti’nin 1855 yılında kurulmasıyla atılmış.

Faaliyete geçmesi konusunda asıl katkıyı ise ünlü tarihçi Johann Daniel Schöpflin kişisel koleksiyonunu kuruma bağışlayarak yapmış.

Bu sayede günümüzde kültürel tesise zaman ayıran gezginler, tarih öncesi devirlerden Merovengian Hanedanı dönemine kadarki zaman aralığına ait nesneleri yakından inceleme fırsatı yakalıyor.

Şehir çevresindeki kazı çalışmaları sonucunda gün yüzüne çıkartılan en yeni buluntuları görmek için alanında Fransa’nın en büyük koleksiyonlarından birine sahip olan Strazburg Arkeoloji Müzesi’nin geçici sergilerini takip etmeniz gerekiyor. Müze, bu konuda oldukça yoğun bir takvime sahip.
•Adres: Palais Rohan, 2 Place du Château, 67000 Strasbourg
•Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
•Giriş Ücreti: €12

Bonus: Colmar

colmar strazburg gezi notları

Eğer kente ayırdığınız tatil süresi bir-iki günle sınırlı değilse Strazburg gezilecek yerler listenize mutlaka Colmar’ı da eklemenizi öneririm.

Tren seferleri aracılığıyla yaklaşık 30 dakikada ulaşabileceğiniz kasaba, tarihi dokusuyla dikkat çekiyor. Yerleşim, aynı zamanda şehirdeki popüler konaklama bölgelerinin en önemli alternatifi konumunda olmayı başarıyor.

Dolayısıyla dilerseniz tatil sürenizin bir kısmını burada geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece Alsas’ın güneyindeki tarihi ve doğal hazineleri keşfetmenin hazzına varabilirsiniz.

Vosges Dağları’nın eteğine kurulu Colmar, aslında her yönden Strazburg’un küçük bir kopyası gibi duruyor. Örneğin Petite France’ın yerini burada Quartier de la Krutenau ya da popüler adıyla Küçük Venedik alıyor.

Eski Şehir, fotoğraf çekmek için en ideal fırsatları bünyesinde barındırıyor. Aynı şekilde Quartier des Tanneurs ve Quai de la Poissonnerie civarında dolaşırken de harika manzaralar yakalayabilirsiniz.

Strazburg’da Nerede Kalınır?

strazburg’da nerede kalınır oetl tavsiyesi maison
4 yıldızlı Hotel Maison Rouge, Strazburg’daki en popüler otellerden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Strazburg’da nerede kalınır? başlıklı yazımda detaylıca anlattığım gibi Strazburg’da konaklama yapabileceğiniz en güzel bölgeler: Tarihi Şehir Merkezi, Gare Centrale, Quartier Europeen ve Krutenau bölgeleri.

Strazburg genelinde konaklama yapabileceğiniz birçok otel var lakin ben bu bölümde daha çok şehrin tam tarihi merkezinde, temiz ve nispeten uygun fiyatlı bir tesiste konaklama yapmak isteyenlere öneri sunmak istiyorum.

4 yıldızlı Hotel Maison Rouge, Booking.com’da 3000’den fazla ziyaretçi tarafından 10 üzerinden 8,6 gibi yüksek bir puanla değerlendirilmiş güzel ve popüler bir tesis.

Bağımsız değerlendirmelere göre gezginlerin şehir genelinde en çok sevdiği noktalardan birinde yer alan bu tesis hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Strazburg gezilecek yerler yazısı boyunca şehirde yer alan ve gezip görmeniz gereken tüm önemli yerler hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Eğer sizin de mutlaka Strazburg gezilecek yerler listesine eklemelisin dediğiniz yer varsa yorum yazarak bizimle paylaşın!